Güven endeksi haziranda inşaatta yüzde 33.1 arttı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ekonomik İstikrar Kalkanı ile verilen desteklerin sektörel güven endekslerine de yansıdığını bildirerek, "Veriler, bu zor süreçten güçlenerek çıkacağımıza olan inancımızı destekliyor." ifadesini kullandı.

Güven endeksi haziranda inşaatta yüzde 33.1 arttı

Albayrak, Twitter hesabından TÜİK tarafından açıklanan sektörel güven endekslerine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Güven endeksinin haziran ayında bir önceki aya göre, hizmette yüzde 8,5, perakendede yüzde 9,3 ve inşaatta yüzde 33,1 arttığını aktaran Albayrak, "Ekonomik İstikrar Kalkanı ile verdiğimiz destekler, sektörel güven endekslerimize de yansıdı. Veriler, bu zor süreçten güçlenerek çıkacağımıza olan inancımızı destekliyor." değerlendirmesinde bulundu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Güvenimiz arttı maşallah 1 teneke yağ 38 tl 52 tl çıktı döviz ve altın prim yaptı zengin çalışmadan zengin oldu fakir de borçun altın tamamen ezildi ekonomimiz çok güzel maşallah uçuyoruz
Yaa Allah aşkına artan ne..? biz niye görmuyoruz hissetmiyoruz bilmiyoruz.. Yeminle söyluyorum bu adamı bakkala sigara aldirmaya gondermem.. eline liste veripte markete gondermem... önüne 10 tane koyupta çobanlık yaptırmam adam ülkenin ekonomi bakanı.. Hey Allah'ım sen bilirsin sen yardım et bu ülkeye..
bunlar milletin aklıyla dalga geçiyorlar maalesef..
torpili Sağlam yerden olunca ve ceplerine çalışınca görevden almak zor geliyor bu zatı..!!
Yani geçen seneye göre %30-40 düştü. Aylığı ne söylüyorsun seneliği söylesene.
kendileri Torpilli boş işler bakanı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler