İBB’den metrobüs durakları arasında ulaşıma yüzde 79 oranında zam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin ulaşıma aldığı yüzde 35 oranındaki zammın metrobüs durakları arasında farklı uygulandığı ortaya çıktı. Daha önce 1-3 durak arası sabit 1.95 TL olan ücret tarifesi yeni zamla birlikte birinci durakta 2,5 TL, ikinci durakta 3 TL, üçüncü durakta 3.5 TL olarak uygulanmaya başlandı. Böylece 1-3 durak arasında zam oranı yüzde 79 olarak ölçüldü.

İBB’den metrobüs durakları arasında ulaşıma yüzde 79 oranında zam

İstanbul'da geçtiğimiz günlerde toplu ulaşıma yüzde 35 zam kararı alındı. 10 Şubat Pazartesi günü itibariyle uygulamaya konulan yeni tarifede; tam elektronik bilet 3,50 lira, öğrenci bileti 1,75 lira, tam Mavi Kart 275 lira, öğrenci Mavi Kartı ise 50 lira olarak belirlendi. Ulaşım zammı şehrin birçok noktasında öğrenciler ve vatandaşlar tarafından protesto edildi. Öte yandan İBB’nin metrobüs durakları arasında farklı şekilde düzenlediği zam oyunu bir hafta sonra ortaya çıktı. 10 Şubat’ta alınan zam kararı öncesinde metrobüs 1-3 durak arasında sabit fiyat tarifesi 1,95 lira olarak uygulanıyordu. 4-9 durak ise 3 TL olarak uygulanmıştı.
Yeni zamla birlikte 1-3 durakta yeni ücret tarifesi sabit yaklaşık 2.60 TL olması gerekirken bu oran yüzde 79 oranında zam yapılarak 3. durakta 3.5 TL'ye yükseltildi. Bununla birlikte yeni ücret tarifesi 1,2,3 duraklar arasında farklı farklı belirlendi. Yeni tarifede 1 durak 2.5 TL, iki durak 3 TL, üç durak 3.5 TL oldu.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Ahahahahahaaaaa her şey çok güzel oluyor di miiiiiii :D Hani noldu çok dürüsttü bu imamoğlu, çok samimiydi bakın kendisine oy verenlerden bile saklamış bunu. Hani sevgi pıtırcığıydı hani Türkiye böyle dürüstünü görmemişti. Valla hiiiiççç acımıyorum sırf Erdoğan düşmanlığı yüzünden bunu yaptınız ama iyi oldu görün işte her şeyi. Gerçi gören de yok ki sosyal medyada bakıyorum yine herkes alkışlıyor yine herkes pohpohluyor eee adam da bakıyor ki ben ne yapsam destekçim var o zaman ver gitsin diyorr :D
Bunlar Herşeyin güzel olması için.. İstanbul Halkı bunun farkında. Şezlong Güneş kremi ve kayak takımlarına zeval gelmesin Başkan! Seni Cumhurbaşkanıda yapacaktır bu kafayla Bu halk )
Cidden sıkıntılı yazılar var, sebebini düşünmeden yapılan yorumlar... Her şeye zam gelirken yazmayanlar, bu habere çok sevinmiş. Mevzu farklı tabii.
@bdi9nhrho4 kardeş.söylede bilelim nedenini.Zam tabii yapılır.Ama Ekrem başgan seçim kazanma uğruna yalan söyledi.İndirim yapacaktı.Problem zam yapmak değil.Yalan söyleyerek milleti kandırması.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler