İstanbul'da simide yüzde 25 zam!

İstanbul'da simidin fiyatı yüzde 25 artarak, 2 liradan 2.5 liraya yükseldi. Odadan gelen tarifeyi uygulamaya başladıklarını söyleyen simitçiler, maliyetlerin arttığını dile getiriyor.

İstanbul'da simide yüzde 25 zam!

İstanbul'da sokak simidine zam geldi. Daha önce 2 liraya satılan 100 gramlık sokak simidi, yüzde 25 zamlandı. Simidin fiyatı 2.5 lira oldu.

Milliyet gazetesinde Aylin Rana Aydin imzasıyla yayınlanan habere göre; simit üreticileri, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nden (İSTESOB) gelen tarifeyle yeni fiyata geçtiklerini açıkladı.

Öte yandan İzmir ve Ankara’da 100 gramlık simit de 2 liradan tüketiciye sunuluyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
Aya gidiyoruruz ya, ne önemi var zamların ;)
@dokuzuncu_koy_1970 sana bu olaydan sonra milletin en az %50 sinin şöyle düşüneceğini belirteyim: vay be aya gidiyoruz,nereden nereye, dünyaya kafa tutuyoruz, dünyanın devleri arasına girdik vs vs. dikkat ederseniz hükümetin odağında hep bir şeyler yapma iştiyakı var, sanki bu dünyaya kazık çakacağız gibi. ben diyorum ki odakta bunlar olmamalı, onlar zaten ihtiyaç duyulursa kendiliğinden olur. hükümetin odağında demokrasi, insana saygı, hoşgörü, senden olmayanları dahi kucaklama, toplumsal huzur,manevi değerlere yöneliş, güzel ahlakı üstün tutan bir sistem vs vs. bunlar olursa huzur olur.
fakirin 1 simitinede göz diktiniz hedef hedef 2023 müjdeler hayaller yazık
simit bizim memleket icin cok önemli bir nimet. tum siyasilerin simit-ayran hesabini sil bastan yapmasi gerekecek. hesap şadarsa halk aclik sınırında gelebilir. mevzu derin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler