İstanbul Valiliği'nden sanayi kuruluşlarında çalışanların mesai saatine ilişkin açıklama

İstanbul Valiliği, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşlarında mesai saati başlangıcı 07.00 olmak kaydıyla çalışma bitiş saatlerini belirleme yetkisinin firmaların takdirinde olduğunu duyurdu.

İstanbul Valiliği'nden sanayi kuruluşlarında çalışanların mesai saatine ilişkin açıklama

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 4 Kasım 2020 tarih ve 100 sayılı kararının 4. maddesinde organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşları için mesai başlangıç ve bitiş saatlerinin 07.00-16.00 olarak düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, "Mesai saati başlangıcının 07.00 olması kaydıyla fazla mesai veya vardiyalı çalışma yapmak isteyen firmalarımızın mesai bitiş saatlerini belirleme yetkisi kendi takdirlerindedir." ifadelerine yer verildi. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
adam belki 08.00 18:00 calisiodu simdi noldu sabah 7 aksam 6 patron milleti bunu dusunurmu vali bey kafaniza gore is yapiyorsunuz
Bu işler boş işler ozel sektor yapmaz bunları kisitlama gelmedikçe önüne geçemezler
Asker, Polis dahil imkanı olan tüm kuruluşlar 4 vardiyaya geçmeli ve Anadolu da ki Sağlık kuruluşlarından İstanbul da ki Sağlık kuruluşlarına geçici veya daimi görevle Personel takviyesi yapılmalı. Saygılarımla.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler