Albayrak açıkladı! İVME Finansman Paketi'nde kredi miktarı 40 milyar liraya ulaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "İleri Verimli Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi çerçevesinde reel sektörümüze ve üreticilerimize tahsis edilen kredi tutarı 40 milyar liraya ulaştı." ifadesini kullandı.

Albayrak açıkladı! İVME Finansman Paketi'nde kredi miktarı 40 milyar liraya ulaştı

Albayrak, Twitter hesabından söz konusu pakete yönelik değerlendirmede bulundu.

Paket kapsamında reel sektöre ve üreticilere tahsis edilen kredi tutarının 40 milyar liraya ulaştığını aktaran Albayrak, "Enflasyona endeksli uygun maliyetli bu paket kapsamında şimdiye kadar kullanılan toplam meblağ ise yaklaşık 25 milyar lira oldu." bilgisini paylaştı.

Albayrak'ın paylaşımında İVME Finansman Paketi'nin sonuçlarına ilişkin bir infografik de yer aldı.

Buna göre, 51 bin 372 firmaya kredi tahsis edilirken, toplam tahsis ise 39 milyar 835 milyon lira oldu. Paket kapsamında tahsis edilen kredilerin 25 milyar lirası yatırıma dönüştü.

Ham madde ara malı sektöründen 4 bin 797 firmaya 21 milyar 244 milyon lira tahsis edilirken, makine imalat yatırım kredisi kapsamında ise 1695 firmaya 6 milyar 314 milyon liralık tahsis yapıldı. Yerli makine alıcı yatırım kredisinden ise 3 bin 78 firma 7 milyar 495 milyon liralık tahsisle yararlandı.

Seracılık alanında 14 bin 409 firma 2 milyar 745 milyon liralık, stratejik bitkisel üretim alanında ise 27 bin 558 firma 2 milyar 37 milyon liralık kredi kullandı.

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
salla salla yer yerinden oynasın salla salla dolar yeniden firlasin salla salla ekonomi patlasın
@kenan_atalay_1981 iyide damat bey bizim cebimize bişey girmiyor ki , aksine asgari ücretlinin maaşından vergiler kesiliyor?
ulaşdıgı yer nerde biz hiç görmüyoruz sayın damat
O Lfta YANDAŞLARA YEDİRDİGİNİZ PARALARDA MAKAMLARDA KAYBOLURSUNZ İNŞ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler