FİNANS

Kahramanmaraş-Göksun karayolu yarın açılıyor! İlk araç sürüşünü Erdoğan yapacak

Kahramanmaraş'ta üzerinde 11 çift tüplü tünelin de bulunduğu, 4.6 milyar liraya mal olan Kahramanmaraş-Göksun karayolu tamamlandı. Yoldaki ilk sürüşü ise yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

 Kahramanmaraş-Göksun karayolu yarın açılıyor! İlk araç sürüşünü Erdoğan yapacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından bugüne kadar hayata geçirilen bölünmüş yol projelerinden biri olan Kahramanmaraş-Göksun karayolu tamamlandı. Yol, 80 kilometre olan Kahramanmaraş ile Göksun arasını 16 kilometre kısaltarak 64 kilometreye düşürecek. Gidiş-gelişi 128 kilometre uzunluğunda yolun 4'te 1'i toplam uzunluğu 32.5 kilometre olan 11 çift tüplü tünelden oluşuyor.

4.6-milyar-liraya-mal-olan-11-tunelli-yolda-ilk-arac-surusunu-erdogan-yapacak_4960_dhaphoto2

YILLIK 159 MİLYON LİRA TASARRUF

Kahramanmaraş ile Kayseri'yi de birbirine bağlayan ve günlük ortalama 8 bin aracın geçtiği yolda 570 metre uzunluğunda 2 viyadük, 145 metre uzunluğunda 3 köprü ile 734 metre uzunluğunda 6 köprülü kavşak da bulunuyor. Tamamlanan yol, Kahramanmaraş ile Göksun arasındaki seyahat süresini de 39 dakika kısaltıyor ve bu kısaltma nedeniyle yılda 159.4 milyon lira tasarruf sağlanacak.

4.6-milyar-liraya-mal-olan-11-tunelli-yolda-ilk-arac-surusunu-erdogan-yapacak_4960_dhaphoto3

ERDOĞAN AÇACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun 30 Ekim'de bizzat yerinde incelediği yolun açılışı ise yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Karaismailoğlu tarafından gerçekleştirilecek. Partisinin 12 Şubat Stadyumu'nda yapılacak olan kongresine katılacak olan Erdoğan, daha sonra Kahramanmaraş-Göksun karayolunun tüneller bölgesine hareket edecek ve 4.6 milyar liraya mal olan yoldaki ilk araç sürüşünü yapacak.

4.6-milyar-liraya-mal-olan-11-tunelli-yolda-ilk-arac-surusunu-erdogan-yapacak_4960_dhaphoto4

KAYNAK:DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 68 yorum
bir şeyi de sen açma be kardeşim!!! BEN demekten sıkılmadın mı
geçiş bedava, araç garantisi de yok .hadi yorumları alalım şimdi.bu sefer de yol neden 3er şeritli olmamış demeye başlarsınız.
sen yap ver baskasi acsin
@hakan_ekin_1992 arkadaşım sen kendin diyorsun zaten geçiş bedava, araç garantisi diye yani bundan öncekilerin tam tersi olduğunu söylüyorsun diğer anlamda. paralı yol, araç garantisi diyorsun. ve sanırım şu anda 3 şeritli yolda istiyorsun. dünyanınn gelişmiş ve az gelişmiş hiç bir ülkesinde bedava yol yapıldı diye sevinirmez. Hatta hiç birinde yol yapımında delet başkanı gitez. En fazla elediye başkanı.Öyle bir hae getirdiki bizi, maho ağanın marabaları gibi olduk. Ula halinize şukredin kavatlar, der gibi oluıyor.Halinize
@goldkh yapılan işler Türkiye nin medarı iftiharı.sen ne anlarsın.her şeyden önce bölge halkına sor.ondan sonra fikir yürüt.bu adamlar müteşebbis.metrolar,metrobüsler,marmaraya istanbul boğazını karşıdan karşıya geçiriyor.hızlı trenler,menfezler,yollar,3.nü köprü,daha nice köprüler, daha sayayımmı,bunlar el atmasalardı bolu tüneli hala kapalıydı haberin var mı? sen nerede yaşıyorsun.kilometrelerce demiryolları.yapacak da açacak da.başkaları laf üretirken bunlar hizmet ettiler ve hizmet ediyorlar.becerebiliyorsa idi senin adamın bu işlerin onda birini bile yapamadı yapamazdı.yapamayacak da.anla
@goldkh aynen öyle gardaş
Geçiş ne kadar
Bedava ama sen yine de para odeyebilirsin Bu ülkede boşa aldığın nefesin nafakası olur o da .
geciş ucreti ve garanti arababa gecişi ücreti yok derlerse bile bilin ki VARDIR
16 dk kısalmış süper
16 dakika değil,39 dakika kısalmış.
Geri Dön