FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular için 3 bin TL hibe desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılır? Konfeksiyoncular için 3 bin TL hibe desteği başvuru şartları...

Dün düzenlenen Kabine Toplantısı vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa 5 bin TL ile 3 bin TL hibe desteği verileceğini açıkladı. Peki kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular için 3 bin TL hibe desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılır? Kalaycılar, ayakkabıcılar ve konfeksiyoncular için 3 bin TL hibe desteği başvuru şartları neler? İşte yanıtı...

Kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular için 3 bin TL hibe desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılır? Konfeksiyoncular için 3 bin TL hibe desteği başvuru şartları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından beklenen müjdeyi verdi. Erdoğan, esnafa 5 bin TL ile 3 bin TL hibe desteği verileceğini duyurdu. Peki kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular için 3 bin TL hibe desteği başvurusu nereden ve nasıl yapılır?

KALAYCILAR, AYAKKABICILAR VE KONFEKSİYONCULAR İÇİN 3 BİN TL HİBE DESTEĞİ BAŞVURUSU NEREDEN VE NASIL YAPILIR?

Dün düzenlenen Kabine toplantısının ardından esnafın beklediği müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Erdoğan, 5 bin TL ve 3 bin TL hibe desteği verileceğini kamuoyuna duyurdu. Erdoğan verilecek hibe desteği hakkında şöyle konuştu;

"Esnaflarımıza yönelik yeni bir destek programının projesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Salgın tedbirleriyle sebebiyle işlerine ara vermek zorunda kalan esnaflarımıza iki grup halinde destek olmayı amaçlıyoruz. Sayıları 235 bine ulaşan ilk grupta yer alan işletmelere 5 bin liralık hibe ödemeleri yapacağız."

Esnafa yapılacak hibe desteği yardımı ile ilgili Bakan Muş ise şu detayları açıkladı;

''1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara iki ayrı grup halinde 4 milyar 622 milyon liralık destek verilecek. Birinci grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi işletmeler yer almaktadır. Sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacaktır.

İkinci grupta bakım, onarım, tamirat, kaporta işleri ile uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeler, kurs işletmecileri yer almaktadır. İkinci gruba daha önceki destek ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksici, minibüsçü, otobüsçü ve pazarcıların da dahil olduğu bu gruptaki vatandaşlara bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi yapılacaktır."

3 bin TL hibe desteğine nasıl ve nereden başvurulacağı vatandaşalar tarafından merak ediliyor. 3 bin TL hibe desteğine başvurmak isteyen vatandaşlar, başvuruların nereden yapıldığını araştırıyor. Hibe desteği başvuruları e-devlet sayfası üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

3 BİN TL HİBE BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

3 bin TL hibe desteği başvurusu için öncelikle e-Devlet hesabınıza TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmalısınız.

hibedestegi1

Daha sonra açılan sayfada bulunan "Yeni Başvuru" kısmına tıklamalısınız.

hibedestegi2

Ardından karşınıza gelecek olan "Taahhütname" sayfasındaki maddeleri okuyup, onaylayıp "Devam Et"e tıklayın. Karşınıza çıkan bütün bilgileri doldurduktan sonra başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

hibee

Anlık Borsa


En Çok Aranan Haberler