Kıdem tazminatında yeni düzenleme (Kıdem tazminatında yeni düzenleme ne zaman başlayacak?)

Kıdem tazminatı ile karma bir model olarak uygulamaya girmesi öngörülen tamamlayıcı emeklilik sisteminin, meclisin Ekim ayında başlayacak önümüzdeki yasama yılında ele alınacağı belirtildi.

Kıdem tazminatında yeni düzenleme (Kıdem tazminatında yeni düzenleme ne zaman başlayacak?)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile işçi ve işveren temsilcilerini kabul etti.

TOBB, TİSK, Türk-İş ve Hak-İş genel başkanlarının katıldığı görüşmede, tamamlayıcı emeklilik sistemi ve kıdem tazminatında değişiklik hazırlıkları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tamamlayıcı emeklilik sistemi ile kıdem tazminatinda fon kurulmasını öngören düzenlemede kararlı olduklarını vurguladı.

İşçi ve işveren temsilcilerine, önerilerini hazırlayıp ekonomi yönetimine iletmelerini belirten Cumhurbaşkanı, tarafların aralarında mutabakat sağlamasına önem verdiklerini kaydetti.

İşçi ve işveren temsilcilerinden süreyi uzatmadan değişiklik önerilerini hazırlaması istenirken, bu yasama yılının tamamlanmasına kısa bir süre kalması nedeniyle düzenlemenin meclis görüşmelerinin Ekim ayı sonrasında olacağı belirtildi.

İstihdam kalkanı paketi içinde yer alacağı açıklanan diğer düzenlemelerin yer aldığı yasa teklifinin ise kısa süre içinde meclise sunulması bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Kıdem tazminatı; çalışan işçinin hizmet süresi boyunca verdiği emeğin karşılığını almasını sağlayan yasal bir sistemdir. YIL SONUNDA 12.AYDA KIDEMLER MAAŞLA BİRLİKTE HERKESİN HESABINA YATMALI SONUÇTA EMEĞİMİZİN KARŞILIĞI EN GÜZEL ADALET BENCE BÖYLE HERKESTE ÇOK MEMNUN OLUR. KUL HAKKI ZOR HESAP ALIN TERİMİZİN KARŞILIĞI..
@akilli_2019 o zaman kafası kızınca iş değiştiren insanlar yüzünden işverenler iş yapamaz olurlar. İşçi hırsızlık işi kötüye kullanma vs. kıdem tazminatı asla hak etmediği bir duruma yol açarsa işveren tazminatı nasıl alacak? Kıdem tazminatı işçiyide işverenide koruma amaçlı bir sistem sadece işçiye yormamak gerek. yani tam dengeyi bulmak lazım. işveren batıncada devlet araya girmeli kıdem tazminatı hakkı zayi olammalı vs.yol yöntem bulunmalı.
bir gr hakkım varsa helal etmiyorum biz sadece bizim olan alın teri hakkımıza el konulmasını istemiyor fonda katkı birikim gibi saçma bir sistem istemiyorum
işçi sendikaların asgari ücretten tavrını gördük iki kuru sıkı ardından kuzuya döndüler.Simdi hükumet işçinin son kalesini zaptediyor ve yine aynı sendika başkanları.Vah bizim halimize vah
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler