FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Merkez Bankası'ndan İspanya hamlesi: Mutabakat imzalandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile İspanya Merkez Bankası arasında mutabakat zaptı imzalandı.

Merkez Bankası'ndan İspanya hamlesi: Mutabakat imzalandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile İspanya Merkez Bankası arasında, merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesine zemin oluşturmak üzere mutabakat zaptı imzalandı. Söz konusu anlaşma kapsamında, 2 ülke merkez bankası arasında iş birliğinin güçlendirilmesi ve merkez bankacılığı alanında kurumsal çerçevede teknik çalışmalar yürütülmesi planlanıyor.

TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan, İspanya Merkez Bankası ile mutabakat zaptı imzalamak üzere İspanya'ya günübirlik ziyarette bulundu.

Mutabakat zaptına ilişkin TCMB'nin sitesinde yer alan duyuruya göre, TCMB Başkanı Erkan ile İspanya Merkez Bankası Başkanı Pablo Hernandez de Cos tarafından İspanya'nın Madrid kentinde mutabakat zaptına imza atıldı.

GAYE ERKAN'DAN AÇIKLAMA

Erkan X hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Günübirlik gerçekleşen İspanya ziyaretimiz kapsamında değerli mevkidaşım Sayın Pablo Hernández de Cos ile verimli bir görüşme gerçekleştirdik ve Merkez Bankalarımız arasında mutabakat zaptı imzaladık.

Yabancı merkez bankalarıyla imzaladığımız 38’inci mutabakat zaptı olan ve ülkelerimiz arasındaki ekonomik ilişkilere önemli katkı sunacağına inandığım Mutabakat Zaptı’nın hayırlı olmasını diliyorum. "

(AA)

Bu içerik Deniz Işık tarafından yayına alınmıştır

Anlık Borsa


En Çok Aranan Haberler