Merkez Bankası ne yapacak? Gözler kritik faiz kararında

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararını bugün açıklayacak. Ekonomistler, bankanın 0,25 puan faiz indirime gitmesini bekliyor.

Merkez Bankası ne yapacak? Gözler kritik faiz kararında

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası Kurulu bugün toplanıyor.

Merkez Bankası'nın parasal gevşeme döngüsüne devam etmesi bekleniyor.

Yabancı ekonomistler, genel olarak politika faizinde 50 baz puanlık indirime gitmesini öngörürken Türkiye'deki analistler bankanın 25 baz puan faiz indirime gitmesini bekliyor.

koronavirüs sürecinde üç kez faiz indiren banka, Nisan ayı toplantısında faizi yüzde 8,75'ten yüzde 8,25'e çekti. Reuters anketine göre, ekonomistler bankanın bugün de 0,25 puanlık bir indirime gitmesini öngörüyor.

Merkez Bankası, salgın sürecinde 2,5 puan faiz indirirken, son dokuz toplantısında ise 15,75 puan faiz indirimi gerçekleştirdi. Banka kararını bugün saat 14.00'te açıklayacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Faiz indirimi dolar a yarar mi
bu pandemi döneminde bütün dünya faizleri eksi ye düşürdü bizimki halen dünyanın en yüksek faizi iyi bir fırsattı faizleri düşürmek için bence geç kaldı bu saaten sonra da daha düşüremez
Şu faiz haramından, illetinden jurtulamadık gitti Faizler iner A dan Z ye her şeye fiyatın artar, TL değer kaybetmeye devam eder, vatandaş daha da borçlanır. Bu nasıl iş anlamadım gitti.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler