FİNANS

Öğrencilere ulaşım desteği 2023 ne kadar oldu? Öğrenci ulaşım desteği başvurusu nasıl yapılır?

Sosyal yardımlardan yararlanan ailelerde bulunan ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerine ulaşım desteği yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konu hakkında yaptığı açıklamada "Öğrencilerimize 2023 yılı için vereceğimiz desteğin üst limit tutarı 750 TL" şeklinde açıklama yaptı. Peki, Öğrenci ulaşım desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte konu hakkında tüm detaylar...

Öğrencilere ulaşım desteği 2023 ne kadar oldu? Öğrenci ulaşım desteği başvurusu nasıl yapılır?

Öğrencilere ulaşım desteği ile ilgili detaylar merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerimiz için hayata geçirilen ulaşım giderlerinin karşılanmasına yönelik destek programının ilk defa uygulanacağını açıkladı. Peki, Öğrencilere ulaşım desteği 2023 ne kadar oldu? Öğrenci ulaşım desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte konu hakkında tüm detaylar...

ÖĞRENCİLERE ULAŞIM DESTEĞİ 2023 NE KADAR OLDU?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerine sağlanacak ulaşım giderlerinin karşılanmasına yönelik destek programının başladığını açıkladı.

Bakan Yanık, yaptığı açıklamada "Öğrencilerimize 2023 yılı için vereceğimiz desteğin üst limit tutarı 750 TL" diye konuştu.

ulaşım desteği 2

ÖĞRENCİ ULAŞIM DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bakan Yanık ayrıca, söz konusu programa yapılacak başvuruların, öğrenci veya öğrencinin ailesi tarafından öğrencilerin ailelerinin ikametgâh adresinde yer alan ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılması gerektiğini söyledi.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler