FİNANS

Prefabrik evlere talep patlaması yaşanıyor! Fiyatı boyutuna göre değişiyor, bir haftada ev sahibi oluyorlar

Samsun'da salgın sürecinde kalabalıklardan uzak durup, doğayla iç içe yaşam sürmek isteyenler, konteyner ve prefabrik evlere yöneldi. Kısa sürede imal edilebilen evlerde talep artışı olduğunu belirten üretici Erkut Erbil, "Aşırı rağbet var. Talepleri yetiştirmeye çalışıyoruz" dedi.

Koronavirüs salgınıyla birlikte vatandaşlar, doğayla iç içe bir yaşam için kırsal bölgelere yöneliyor. Arazilerine ev yaptırmak isteyenler, daha zahmetsiz olan tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen ve bir hafta içerisinde, talebe göre hazırlanıp montajı yapılabilen prefabrik ve konteyner tarzı evleri tercih ediyor. Karadeniz'de kent kalabalığından uzaklaşmak isteyenler de yoğun talep gösterip kurdurdukları evlerde; doğayla iç içe izole yaşam sürüyor. Tercihe göre kısa sürede imal edilebilen konteyner ve prefabrik evler, sokağa çıkma kısıtlamalarında evde sıkılan vatandaşların da adresi oluyor. Konteyner ve prefabrik evler, boyutuna göre 30 bin ila 600 bin lira arasında alıcı buluyor.

'AŞIRI DERECEDE RAĞBET VAR'

Prefabrik ve konteyner ev üretimi yapan firma yetkilisi Erkut Erbil, talep yoğunluğu yaşadıklarını belirterek, "Salgın sonrası insanlar artık doğaya kaçmak istiyor. Bu süreçte konteyner ve prefabrik evlere rağbet çoğaldı. Şu an tam kapasiteyle çalışıyoruz. İmalatımız devam ediyor. 21 metrekareden başlayıp istediği şekilde ve boyutta konteyner evler yapıyoruz. Bu tarz evlere herkes sahip olabilir tamamen bütçe ile ilgili bir konu. Biz standart bir ölçü değil de istediği ölçülerde ve tarzda üretim yapıyoruz. Samsun ve bölgede prefabrik eve de konteyner eve de aşırı derecede rağbet var. Kısacası talep patlaması var yetiştirmeye çalışıyoruz" dedi.

Screenshot_58

'DOĞAYA EĞİLİM TALEBİ ARTIRDI'

Vatandaşların koronavirüs sonrası doğaya eğilimi olduğunu söyleyen İnşaat Mühendisi Murat Dinçer de, "Virüs belası sonrası vatandaşların doğaya eğilimi oldu. Bunun sebebi ise kalabalıklardan uzaklaşmak ve kendilerini karantinaya almak. Bu karantinayı da ev içerisinde ya da dört duvar içinde değil, doğayla iç içe ve aktif olarak konteyner ve prefabrik evlere rağbet gösterdi. Normal süreden daha fazla bir talep var. Biz işimizde kalıplaşmışın dışına çıkarak imal ediyoruz. Bunun ile ilgili belli başlı kalıp projeler vardır. Biz bunu geliştirdik. Vatandaş mesela mutfağı ya da banyonun yerini değiştirmek istiyor. Yapının şeklini değiştirmek istiyor. Biz de buna göre proje çizip sunuyor ve üretim yapıyoruz" diye konuştu.

Screenshot_59

Screenshot_61

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Doğaya talep var ise, demek ki doğaya yönelik bir katliam var demektir.
Yeni stil gece kondular
@trespasser34 Aslında, çok lüks prefabrik evler de mevcuttur. Alman, Amerikan tasarımları içinde olağanüstü lükslükte olanları var bunların. Taşlar, işlemeler, geniş camlar. Bizdekiler, demir-çelik gibi olduğu için teneke havasında biraz. Ondan böyle görünüyor. Tarzını iyi seçse kişi süper bir kombinasyon ve tasarım tezahür edebilir gibi geliyor bana.
gaza gelmeyin. mevzuat olarak aaprtman dikmek ile bu yapıyı yaptırmak arasında fark yok. birşey olmaz diyip birkaç günde yapıyı tamamlayıp parasını alan firma ortadan kayboluyor. vatandaş yıllarca kaçak yapı yatırdı diye mahkeme kapısında rezil oluyor. yediği faiş para cezaları cabasi. yasal yapılmayan da astarı kılıfını geçiyor.
@mfa03 BU YAPILARIDA YAPMAK İÇİN BELEDİYEDEN İSKAN VE RUHSAT ALMASI LAZIM YOKSA BELEDİYE GELİP YIKIYOR BU EVLER SAĞLIKSIZ BUNUN YERİNE ARSANA ÇELİK KONSORSÜYON BİNA DİKMEK DAHA SAĞLAM VE DAHA SAĞLIKLI DUVARLR GAZ BETON 2 KATLI TOPRAĞA BETON ATIYORLAR ÇELİK KONSORSÜYONU BU BETONA MONTE EDİYORLAR SONRADA GAZ BETON TUĞLAYLA BİNYI BİTİRİYORLAR 15 GÜN İÇİNDE TELİM EDİYORLAR İÇİNDE NORMAL OLAN EVDEKİ HERŞEY VAR
Geri Dön