FİNANS

Rus turistler uçuş sınırlamasına rağmen Türkiye'de tatil yapmaya kararlı

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rusya'dan uçuşların durdurulması nedeniyle nisan ve mayıs aylarında Türkiye'de tatil yapamayacak Rus turistlerin çoğunluğunun, destinasyonlarını değiştirmediğini bildirdi.

Rus turistler uçuş sınırlamasına rağmen Türkiye'de tatil yapmaya kararlı

Rusya Federasyon Konseyi Toplantısı'nda, ülkedeki turizm sektörüne ilişkin açıklamalarda bulunan Lomidze, Rusya'nın Türkiye'ye uçuşları sınırlandırması kararı sonrasında nisan ve mayıs ayı planları iptal olan turistlerin yeni destinasyonlara yönelip yönelmedikleri hakkında, tur operatörleriyle bir araştırma yaptıklarını dile getirdi.

"TÜRKİYE'YE GİTMEYİ BEKLİYORLAR"

Lomidze, "Şu anki tabloya göre Rus turistlerin yaklaşık yüzde 15'i Rus tatil beldelerine yeniden rezervasyon yaptırıyor, yaklaşık yüzde 18-20'si Küba'nın lider olduğu diğer destinasyonlara yeniden rezervasyon yaptırıyor. Geri kalan yaklaşık yüzde 60 ise başka tarihlerde Türkiye'ye gitmeyi bekliyor, ümit ediyor." ifadelerini kullandı.

Nisan-mayıs dönemi için Rusların Türkiye'de 500 bin tur satın aldığını anımsatan Lomidze, şimdilik Rusya içi destinasyonlardaki ek yükün 50-60 bin kişi olduğunu sözlerine ekledi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 12 Nisan'da yaptığı açıklamada, Türkiye ile Rusya arasındaki normal ve charther uçuşları, 15 Nisan-1 Haziran tarihlerinde sınırlandırma kararı aldıklarını açıklamıştı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Türkiyede sizi kazıklamayı bekliyorlar gelmeyin Allah aşkına :D Burdaki aç sürülerini doyurmayın ;)
bedavacı Ruslar nerede bulacak Her Şey Dahil bu fiyatları gelmesinler Türkiye'ye
@ssgolge Bulgaristan'a gittiğimizde oteller ücreti çıkışta alırdı, burada ise girişte alırlar.
tabi türk erkegi rusa hasta . rus ta da para yok. elbette türkü bekler.
Geri Dön