Sağlık çalışanlarına ek ödeme ne zaman? Bakan Koca'dan sağlık çalışanlarına ek ödeme açıklaması

"Sağlık çalışanlarına ek ödeme ne zaman? Kimlere verilecek?" sorularına Sağlık Bakanı Koca açıklama yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Aile hekimlerimize de 1 Ağustos itibarıyla Kovid-19 hastası takibi esas alınarak bir ek ödeme yapılacak" ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarına ek ödeme ne zaman? Bakan Koca'dan sağlık çalışanlarına ek ödeme açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılıp yapılmayacağına ilişkin Koca, şu ifadeleri kullandı:

"Özellikle Kovid'li hastalarla ilgili poliklinik, servis, yoğun bakım ve benzeri yoğun ilgilenen branş veya branş dışı hekimler ve sağlık çalışanları olmak üzere bir ek ödemenin 1 Ağustos'tan itibaren 3 aylık bir zaman diliminde ödeneceğini buradan söylemek istiyorum. Ayrıca Kovid'li hasta grubuyla daha çok uğraşmayan hekimlerimiz veya sağlık çalışanlarımızla ilgili de ocak ayı esas alınarak ayrıca düzenleme yapılarak, ek ödeme planlanıyor."

Aile hekimlerinin de bu dönemde özverili çalıştığına dikkati çeken Koca, Kovid'li hastaların semptom takibi için sürekli devrede olduklarını aktardı.

Sağlık Bakanı Koca, "Aile hekimlerimize de 1 Ağustos itibarıyla Kovid'li hasta takibi esas alınarak bir ek ödeme olacağını söylemek istiyorum." diye konuştu. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Bi kerede polise verin be bir kere
Lan Allah doyursun 7000 TL maaş alıyonuz ne iş yapıyonuz yazıklar olsun
Öğretmen bile mart ayından beri maaş alıyor muz cumhuriyeti
Gene herkese vermeyecekler, medyada şov yapıyorlar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler