FİNANS

Soğuk havayla hamsi kendini gösterdi! Fiyatı yarı yarıya düştü

Av sezonuna istavrit ve palamut ile başlayan balıkçılar, Karadeniz'in soğumasıyla kendini gösteren hamsiye yöneldi. Böylece kilosu 30 liradan satılan hamsinin fiyatı, yarı yarıya düştü.

Soğuk havayla hamsi kendini gösterdi! Fiyatı yarı yarıya düştü

Karadeniz'de 1 Eylül'de başlayan balık avı sezonu sürüyor. Sezonu istavrit ve palamut ile açan balıkçıların beklediği hamsi avı da başladı. Denizin soğuması ile kendini gösteren hamsi, bol miktarda ağlara takıldı. Daha önceden kilosu 30 liradan satılan hamsinin fiyatı, yarı yarıya düştü. Trabzon'da istavrit kilosu 15, çinekop 40, mezgit, çupra ve levrek 50, lüfer ise 80 liradan satılıyor.

"HAMSİ BOLLUĞU DEVAM EDECEK"

Balıkçı Muzaffer Özsandıkçı, hamsinin tezgahlarda bol olduğunu söyleyerek "Tezgahlarda şu an hamsi bolluğu var. Hamsinin fiyatı 15 liraya kadar indi. İstavrit de var ama hamsiden dolayı pek rağbet görmüyor. Bizim öngörümüz; hamsi bolluğu devam edecek. Vatandaş hamsi bolluğu ile fiyatından memnun" dedi.

Kaynak: DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
İzmit balık halinde lüfer 45-TL, hamsi35-TL, palamut 50-TL, Karadeniz bölgesinin çok küçük kısmında yapılan bu satışlar tüm Türkiye'deymiş gibi haber yapılıyor. Gerçeklerle alakası yok
Samsun'da da 30 TL hamsi
Lüfer ile haber foto yapıp hamsi'yi tanımayan editör kardeş sanada selâm olsun.!
Ankara'da Hamsi dün 20 idi. Trabzon da 15 ise bu gayet normal.
Geri Dön