FİNANS

Son Dakika! Akaryakıt fiyatlarına yeni zam: Benzin, otogaz ve motorinin fiyatı arttı

Son dakika haberine göre, döviz kurlarında dün yaşanan sert dalgalanmanın ardından akaryakıt ürünlerine de zam geldi. EPGİS'ten yapılan açıklamaya göre bugünden itibaren geçerli olmak üzere benzine litre başında 1.02 TL, motorine 1.06 TL ve LPG'ye ise 65 kuruş zam geldi

EPGİS'ten yapılan açıklamaya göre, benzinde litre başına 1,02, motorinde 1,06 ve LPG otogazda 65 kuruş zam yapıldı.

Bugünden itibaren fiyat artışı pompa fiyatlarına yansıyacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara'da ortalama 8,72 liradan satılan benzinin litre fiyatı 9,74 lira oldu. Benzinin litresi İstanbul'da 8,67 liradan 9,69 liraya, İzmir'de 8,74 liradan 9,76 liraya çıktı.

Ankara'da ortalama 8,77 liradan satılan motorinin litre fiyatı 9,83 lira oldu. Motorinin litresi İstanbul'da 8,71 liradan 9,77 liraya, İzmir'de 8,79 liradan 9,85 liraya çıktı.

LPG'nin litre fiyatı da Ankara'da ortalama 7,40 liradan 8,05 liraya, İstanbul'da ortalama 7,35 liradan 8 liraya ve İzmir'de 7,23 liradan 7,88 liraya yükseldi.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 99 yorum
Normal böyle şeyler harbi diyorum bak linç etmeyin ama dünyada her yerde petrole benzine ne zamlar geliyor. Avrupa'da benzin 2.5 Euro eşi benzeri görülmemiş daha önce.
Avrupa da yüzyıl da bir oluyor. Bizde her ay. Hatta her hafta.. Troll kardeş
@terdogan_1989 ya arkadaş kafanız neye basmıyor evet avrupada 2,5 avro olabilir ama buna 2,5 avronun TL karşılığı olarak bakmayacaksın bire bir eşleştireceksin sizin olmayan aklınız böyle ayırt etmiyor etmez de adamlarda bunu biliyor o yüzden zam üstüne zam yapıyor ayır etme düşünme beceriniz olmadığında kazanıyorlar sizin gibilerin okumuşuda aynı cahilide aynı Allah var ama din yok oy verdikleriniz de olmayan dini kendilerine göre değiştirmiş ve sizin gibiler yüzünden memleketimin içini boşalttılar boşaltmayada devam ediyorlar din insan ile Allah arasında sırdır
almanyada mesela 1.60 euro ortalama benzin fiyatı sen şimdi dersin çarp 15 le bizde daha ucuz diye almanyada asgari ücret saati 12 euro olacakmış yani hans 1 saat çalışacak 8 litre benzin alacak biz 1 saat çalışacaz 1 litre benzin alacaz
harika trafik rahatlayacak isallah 50tl olur harikasınız insanlar artık toplu taşıma kullansın trafik sorunu biticek isallah
Dolar düştü şimdi 1 lira tekrar düşürecekler mı? Tabiki hayır. Şunu bilelim fiyat bir kere yükseldi mı geçmiş olsun.
Geri Dön