FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Türkiye'yi sarsan iki deprem sonrasında Borsa İstanbul 5 gün kapalı olacak

Türkiye'yi sarsan depremler sonrasında Borsa İstanbul'dan son dakika açıklaması geldi! Bugün işlemlerin durdurulmasının ardından Borsa İstanbul'un 5 iş günü kapalı olacağı belirtildi. Ayrıca, bugün yapılan işlemlerin iptal edildiği açıklandı.

SON DAKİKA | Türkiye'yi sarsan iki deprem sonrasında Borsa İstanbul 5 gün kapalı olacak

Son dakika: Kahramanmaraş'taki depremlerin ardından borsada bugün işlemlerin durdurulması kararı alındı. Kararın ardından yapılan açıklamada borsanın 5 iş günü kapalı olacağı ve bugün yapılan işlemlerin iptal edildiği belirtildi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

İKİ KEZ DEVRE KESİCİ UYGULANMIŞTI

Bugün, BIST 100 endeksinde düşüşün yüzde 5 ve yüzde 7 sınırını aşması sonrası sırasıyla saat 10.12.01 ve 10.42.31'de Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi çalışmıştı.

SON DAKİKA: BORSADA İŞLEMLER TAMAMEN DURDURULDU

Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi'nin 2. kez çalışmasının ardından Borsa İstanbul AŞ tarafından yapılan duyuru ile işlemler tamamen durduruldu.

BORSA 5 GÜN KAPALI OLACAK

Bugün işlemlerin durdurulmasının ardından yapılan açıklamada borsanın 5 iş günü kapalı olacağı ve 8 Şubat (BUGÜN) tarihinde gerçekleştirilen işlemlerin iptal edildiği açıklandı.

Yapılan açıklama şöyle:

"Deprem felaketi sonrasında yaşanan volatilite artışı ve olağandışı fiyat hareketleri nedenleriyle Borsamız Piyasalarının güvenilir, şeffaf, etkin, istikrarlı, adil ve rekabetçi bir şekilde işleyişini teminen, Borsa İstanbul A.Ş. Borsacılık Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Yönetmeliği’nin 39 uncu maddesinin 1 inci fıkrası uyarınca Pay Piyasası ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası bünyesindeki Pay ve Pay Endeksi Türev Pazarlarının 8 Şubat 2023 tarihinde saat 11:00 itibarıyla 5 iş günü süreyle (14 Şubat 2023 akşamına kadar) kapatılmasına ve kapatılan pazarlarda sağlıklı fiyat oluşumuna imkan sağlamayan düşük işlem hacmi de dikkate alınarak 8 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilen tüm işlemlerin BİAŞ Yönetmeliğinin “Emirlerin ve İşlemlerin Borsa Tarafından İptali” başlıklı 33 üncü maddesinin 1-c bendi uyarınca iptal edilmesine ve söz konusu kararların Sermaye Piyasası Kurulu’na iletilmesine karar verildi."

22 MART 2021'DEN BU YANA EN SERT DÜŞÜŞ

BIST 100 endeksi, dün günü yüzde 8,62 değer kaybıyla 4 bin 505 puandan tamamladı. Borsa böylelikle, 22 Mart 2021'den bu yana en sert düşüşünü gerçekleştirdi.

Pazartesi günü meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Borsa İstanbul’da dün de düşük işlem hacminin gerçekleşti. Toplam işlem hacmi 56 ise, 4 milyar lira düzeyinde belirlendi.

Mynet’te En Çok Takip Edilen Hisseler
Hisse

En Çok Aranan Haberler