Son dakika: Esnafın kredi borcuna erteleme! Karar Resmi Gazete'de

Son dakika haberine göre esnaf ve sanatkarların Halkbank'a olan kredi borçları ertelendi. Esnaf 31 Aralık ve öncesinde kullandığı düşük faizli kredilerin borçlarını erteleyebilecek. Söz konusu karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Koronavirüs nedeniyle zarar gören esnaf ve sanatkarların Halkbank'tan kullandığı Hazine ve Maliye Bakanlığı destekli düşük faizli kredilerin 1 Ocak ve 30 Haziran tarihleri arasında yapılacak geri ödemeleri Cumhurbaşkanı Kararı ile ertelendi.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile ilgili 6 aylık dönemde vadesi dolacak olan ve kararın yürürlüğe girdiği tarih itibariyle itfa edilemeyen krediler başvuru şartı olmaksızın taksit vadesinde ilgili mevzuata göre faiz tahakkuk ettirilerek taksit vadesinden itibaren kredi itfa tablosunda belirlenen taksit sayısı değiştirilmeksizin kalan vadeye yayılarak ertelenecek.

Bununla birlikte, karar kapsamında kredisi ertelenen esnaf ve sanatkârdan erteleme dönemi boyunca çalışan sayısını azaltmayacağına dair taahhütname alınacak. Çalışan sayısında erteleme dönemi boyunca azalma tespit edilen esnaf ve sanatkârlar erteleme kapsamından çıkarılacak.

RESMİ GAZETE

2

3


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
ne yaparsaniz yapın bu halk bu millet sizi seçimle gönderecektir..
Hadi len oradan nereye gönderiyorsunuz. Sizde seçimle gittiniz Allah'a şükür bir daha gelemediniz.
Yanlış anlamadıysam erteleme dediği banka faiz uygulayarak 6 ayda alacağını 5 ayda alcak. Aslında önceden düşük faiz ile verdiği parayı şimdiki yüksek faiz oranı ile yapılandıracak. Burada esnafın karı değilmzararı olur.
kredi alamayan esnaf ne olacak.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler