Son dakika! Fed faiz kararını açıkladı

Son dakika haberine göre, ABD Merkez Bankası (Fed), faiz kararını açıkladı. Fed, politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0 - 0.25 aralığında sabit bıraktı.

Son dakika! Fed faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.

Fed'den yapılan açıklamada, faiz oranının sabit tutulması kararının oy birliğiyle alındığı belirtildi.

Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) uzun vadede maksimum istihdam ve yüzde 2 oranında enflasyon hedefini sağlamayı amaçladığına işaret edilen açıklamada, bu hedeflere ulaşılana kadar para politikasının destekleyici duruşunun sürdürülmesinin beklendiği aktarıldı.

Açıklamada, federal fon oranı için hedef aralığın yüzde 0 ile 0,25 arasında tutulmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

Bankanın varlık alımıyla ilgili sözlü yönlendirmesinde değişikliğe gitmeyen Fed'in, bu politikanın, hazine tahvilleri için ayda en az 80 milyar dolar ve ipoteğe dayalı menkul kıymet alımları için ayda en az 40 milyar dolar olmak üzere toplam 120 milyar dolar olarak maksimum istihdam ve fiyat istikrarı hedeflerinde "önemli ölçüde ilerleme" kaydedilene kadar devam edeceği bildirildi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Bir ülkenin başkanı halkına daha hizmet vermek için adalet demokrasiyi paylaşımda bulunur . Bir ülkede adalet yoksa demokrasi yoksa hırsızlıkta olur depremde olur doğal afette olur şiddette olur velhasıl kelam herşey olur . tayip bey isterse faizi 0.11 yapar ama hesabına gelmez dolar altunu saymıyorum biz bu kafayla gidersek bize çok semer vuracaklar yazıklar olsun hükümete size verdiğim oylar haram olsun içim yanıyor ne gecem gece ne gündüzüm gündüz ben evimin kirasını ödeyemiyorum yemin ediyorum bir esnaf olarak param parça ettiler beni .
" tayip bey isterse faizi 0.11 yapar" mış " ama hesabına gelmez " miş Sen esnafsın mâdem bilirsin 20 liraya sattığın bir malın fiyatını istesen 2 liraya indirebilirmisin? Hayır çünkü o malın bir maliyeti vardır... şu saçma yorumu beğenende ne yemeye beğenmiş
Çok şükür hiç oy vermedim. Ülkenin bu duruma getirilmesi konusunda vicdanen müsterihim. Asla affedilmeyecekler ülkeyi bu hale getirenler.
Türkiye = Son Faiz Yükseltici
yandık
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler