Son dakika: İstanbul'da yüzde 12.6 oranındaki su zammı teklifi kabul edildi

Son dakika haberine göre İBB Meclisi İSKİ Genel Müdürlüğü Temmuz ayı Genel Kurulu'nda yüzde 12.6 oranındaki su zammı teklifi kabul edildi.

Son dakika: İstanbul'da yüzde 12.6 oranındaki su zammı teklifi kabul edildi

İstanbul'da suya yüzde 12.6 oranında zam geldi.

İBB Meclisi İSKİ Genel Müdürlüğü Temmuz ayı Genel Kurulu'nda yüzde 12.6 oranındaki su zammı teklifi kabul edildi.

20 TEMMUZ'DAN İTİBAREN GEÇERLİ

Zamlı tarife, 20 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak.

YENİ TARİFELER

Zam sonrası KDV hariç konut 1. kademe için suyun metreküp fiyatı 4,5 lira, konut 2. kademe için 6,75 lira, iş yerleri için ise 12,09 lira oldu.

"HAYIRLI UĞURLU OLSUN"

İSKİ Meclisi'nde konuşan İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, "Şu anda İSKİ Faaliyet Raporu'nu görüşürken, İSKİ faaliyet raporu çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partili İBB'nin yönetmiş olduğu ve ona bağlı olan bir kuruluş olan İSKİ'nin, İstanbul halkı için yeni dönem su zammını teklifini görüşüyoruz. Şu anda 10'uncu maddemiz su zammı ile ilgilidir. Biliyorsunuz bundan 6 ay önce yaklaşık yüzde 80'e varan oranda su ile ilgili bir zam teklifi getirildi. AK Parti ve MHP'li Meclis Üyesi arkadaşlarımın oyu ile bu su zammı reddedildi. Şimdi burada özellikle şunu ifade etmek isterim ki; şu anda oylanan 10'uncu maddede de yine su zammı var. Bu su zammı da şu anda CHP tarafından yönetilen İBB Başkanlığına bağlı kuruluş olan İSKİ tarafından İstanbul halkında şu anda kullandıkları suyun yüzde 35 daha zamlı bir şekilde kullanılması için meclisimize sevk edildi. Bize gelen teklif şu anda kullanılan suyun yüzde 35'e yakın oranda zamlı bir şekilde İstanbul halkına verilmesiydi. Biz Ak Parti ve MHP Meclis Üyeleri olarak bu bize gelen yüzde 35'lik zammı kabul etmedik. Reddettiğimiz yüzde 35'lik zammın yerine şu anda Türkiye'de ortalama enflasyon değeri olan 12,6'lık zam teklifini, teklif ettik ve şu anda AK Parti ve MHP grubunun teklifi olarak İstanbullular yüzde 35'lik zamlı suyu değil yüzde 12,6'lık zamlı suyu kullanacaklar. Hayırlı olsun" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 183 yorum
bir ankaralı olarak istanbula faydalı olacağını düşünmüştüm imamoğlu, sende boş çıktın
ŞİMDİ AKP.LİLER YAPTIKLARI % 5O ZAMLARI GÖRMEZLER,% 1O LUK ZAMDA ŞİMDİ FERYAT EDERLER,GEÇEN SENE ALDIĞIMIZ HERŞEYİ ŞİMDİ 2 KATINA ALIYORUZ..
bu zammı yapanda akp zaten ibb meclisinde oylamada akp cogunlukta
ya şu haberjn altına şunu yapman aşırı komik değilmi sencede
eflasyon şu bu bahanelerini bırak, barajlarda yani doğadaki suya neden zam yapıldı, borudan şu geçme maliyeti mi yükseldi. Imamoğlu değilmiydi Temel ihtiyaçlar pahalı hatta paralı olmamalı diyen, kılıçdaroğlu değilmiydi bu salgın döneminde şu ücretsiz olmalı diyen! Sadece yetkilerinin olduğu belediyede birkaç ayda yapılmayan zam kalmadı tam aksini vadetmiş olmalarına rağmen.
Ne olursa olsun halki sömürmek eleştirilir beyler. Bunun partisi rengi olmaz. Yanlış. Bak Mansur Yavaş Cumhurbaskanı adayı olsun seve seve oy veririm ama Ekrem Beye 10 tane oyum olsa birini vermem. insallah Mansur Bey aday edilir
Senin gibi insanlara herşey müstehak
@oblyss kardeşim beynini alıp kenera koymuşsun lütfen yerine geri tak. Haberi iyi oku
hepinize helal olsun vurun bakalım 12.6 nedir ya
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler