Son Dakika: Kadıköy Belediyesi'nde işçiler greve başladı!

Son dakika haberine göre DİSK Genel-İŞ sendikası ile CHP'li İstanbul Kadıköy Belediyesi arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden anlaşma çıkmadı. Kadıköy'de 2 bin 300 belediye işçisi greve başladı.

Son Dakika: Kadıköy Belediyesi'nde işçiler greve başladı!

DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası İstanbul 1 No'lu şube üyesi işçiler gece saatlerine kadar kar yağışına rağmen görüşmelerin sürdüğü Kadıköy Belediyesi binası önünde bekledi. Görüşmelerden olumlu sonuç çıkmayınca grev ilan edildi.

Kadıköy Belediyesi işçileri toplu sözleşme görüşmelerinde enflasyon oranında zam isterken, belediye yönetimi ise enflasyonun yarısının altında kalan bir zam önermişti. İşçiler önceden de duyurdukları gibi gece 00.01 itibarıyla belediye binası önüne grev pankartını astı.

kadıkoy grev

Sabah saatlerinde de Bahariye Caddesi'ndeki Süreyya Operası'nın girişine grev 'Bu iş yerinde grev vardır' pankartının asıldığı görüldü.

grev


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Ee hani bu chp li belediyeler bol keseden dağıtıyor du hatta bazı belediyeler asgari ücret i 4.500 yaptık demişti ler foyaları nasılda bir bir dökülüyor hadi bakalım Kadıköy belediye başkanı bu arkadaşlara da zammını ver enflasyon oranında size göre enflasyon çok yüksek millet aç o zaman enflasyon un yarısı kadar zam yapma lafa gelince millet aç enflasyon çok yüksek demeyin o zaman
liderleri kimse mağdur olmayacak kaynak var demişti. ağızdan çıkan değil icraat onemli lider
bütçe yok işçiye bütçe yok amirine memuruna var işçiye yok nokta nokta olan işçiye oluyor zaten bu işin sağı solu yok gelende aynı gidende aynı işçiye verdikleri maaşlarla bi zahmet bir ay geçinsinler bakalım yazık valla çok yazık
Kardeşim birkaç yıldır CHP belediyelerinin çogunda maaşları alamadıkları için işçiler grevde...fakat SAYIN KILIÇTAROĞLU maaşları şu kadar yapıcam bu kadar yapıcam diyerek uçuk rakamları söyleyenlerde CHP ..öyle bol kepçeden atmakla olmuyor sayın kılıçtaroğlu icraat lazım icraat..CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE benim sana oy vermem için ŞUANDA SENİN elindeki belediyelerdeki yaptığın icraata bakarım..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler