FİNANS

Son Dakika: Kanun teklifi kabul edildi! Yapılandırma geri geliyor

AK Parti milletvekillerinin Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Son Dakika: Kanun teklifi kabul edildi! Yapılandırma geri geliyor

AK Parti, matrah ve vergi artırımının yeniden düzenlenmesi ile borç yapılandırmasını da içeren 15 maddelik kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na geçtiğimiz günlerde sunmuştu.

Yapılan açıklamaya göre, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

BİRÇOK BORCU KAPSIYOR

AK Parti milletvekillerinin imzası ile Meclis Başkanlığı'na sunulan teklif, Covid-19 salgınının ülke ekonomisine etkilerini azaltmak, istihdamı ve üretimi korumak ve vatandaşların salgından en az şekilde etkilenmesini sağlamak için alınan önlemler ve sağlanan desteklerin yanı sıra bazı düzenlemelerin yapılmasını öngörüyor. Bu kapsamda, işletmelerin vergi ve sigorta primleri başta olmak üzere kamuya olan yükümlülükleri ertelenerek, vergi oranlarında belli şartlar yerine getirirse cezada indirime gidiliyor. 17 Kasım 2020 tarihinde yayımlanan 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunla kişi ve kuruluşların, Hazine ve Maliye Bakanlığına, Ticaret Bakanlığına, Sosyal Güvenlik Kurumuna, İl Özel İdarelerine, Belediyelere, Büyükşehir Belediyeleri Su ve Kanalizasyon İdarelerine ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıklarına ve çok sayıda kamu tüzel kişiliğini haiz kuruluşlara olan kesinleşmiş borçlarının yapılandırılması ve taksitler halinde ödeme imkanından yararlanamayan vatandaşlara borçlarını yeniden ödeyebilme imkanı veriliyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 83 yorum
söylemekten dilimizde tüy bitti, 1 yıl kapattığınız esnaftan ne alacaksınız daha, nasıl bir yüzdür bu anlamak mümkün değil!
Abbas Allah ın izniyle yolcudur. çuvaldaki son kalanların peşinde.
Yahu bir defada çıkıp borçlarınız devlet tarafından ödenecektir deseler sanırım kıyamet kopacak, siz bu yasaları. getirmeden de vatandaş borçlarını zaten taksitle ödüyor çünkü başka çaresi yok, biri bine katlayan taşaron firmaların ağına düşmüş vatandaş, siz hala taksitlendirmeden bahsediyorsunuz.
Faiz Sebep, Enflasyon Sonuç kısa ve öz huzur hakkı alan vekiller ve dünde Emniyet Genel Müdürü nün huzur hakkı diye aldığı ortaya çıkmışken Asgari ücretli dar gelirli sıkıntı bunalım içindeyken hastanelerde tedavilerini yaptıramıyorken bu dünya yı geçtik belliki hak hukuk adaletten kırıntılar kalmamışken Ahirette milyonların iki elleri de iktidar vekillerinin yakasında olucaktır adınız gibi emin olun Hakkım haram zehir zıkkım olsun
Konut kredileri tavan yapmış. Allah garibanin yardımcısı olsun
Ev alamayan Gariban mı oluyor .millet yemek bulamıyor
para para para lazım
Geri Dön