Son Dakika: Şubat ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemeleri başladı

Son dakika haberine göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlarla gerçek kişi tacirlere yönelik şubat ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemelerine başladıklarını bildirdi.

Son Dakika: Şubat ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemeleri başladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulundu.

Bakan Pekcan, "Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik şubat ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemelerine başladık. Hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı desteği ödemelerinin ilk taksiti 20 Ocak'ta, kira desteği ise 27 Ocak'ta ödenmeye başlanmıştı.

TARİH 31 MART'A KADAR UZATILMIŞTI

Gelen talepler üzerine desteklerden yararlanma şartlarını taşıyan ancak müracaatta bulunmayanlara yönelik e-Devlet üzerinden son başvuru tarihi 31 Mart 2021'e uzatılmıştı.

Gelir kaybı desteği 3 ay süreyle 1000 lira, kira desteği ise büyükşehirlerde 750, diğer şehirlerde de 500 lira olarak veriliyor.

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
kaç aydır e devlete sorgulanıyor çevremdeki yaki n esnaflara verilmedi sizi kiminle dalga geciyosunuz ak parti ve onun mevkidaslari derhal istifa etmesi lazım ülke gün geçtikçe kötüye gidiyor ..
baş vurduk bize çıkmadı mağdur olmamıza rağmen burda bile torpil yapiliyor
Bu yardımlar hangi esnaflara yapıldı acaba 6 tane esnaf komşumla beraber başvuru yaptık hepimize red cevabı geldi açıklanırken esnaf ayırt etmeksizin bütün esnaflara diye açıklanmıştı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler