FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO Resmi Gazete’de yayınlandı mı, kimleri kapsıyor? Kamuda sözleşmelilere kadro verilmesini içeren kanun Resmi Gazete'de!

Sözleşmeli personele kadro ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Devlet kurumlarında çalışan 458 bin 615 sözleşmeliye kadro verilecek. Sözleşmeliye kadro Resmi Gazete'de yayınlandı. Çok sayıda vatandaş arama motorlarında "Sözleşmeli personele kadro Resmi Gazete’de yayınlandı mı, kimleri kapsıyor? Sözleşmeliye kadro ne zaman yürürlüğe girecek?" gibi soru ve konu başlıklarını sorguluyor. İşte detaylar...

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO Resmi Gazete’de yayınlandı mı, kimleri kapsıyor? Kamuda sözleşmelilere kadro verilmesini içeren kanun Resmi Gazete'de!

Sözleşmeli personele kadro Resmi Gazete'de yayımlandı. Kamuda çalışan 458 bin 615 sözleşmeli personele kadro verilmesini öngören Devlet Memurları Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden geçti ve bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte, 26 Ocak 2023 Perşembe günü ibariyle sözleşmeliye kadro son dakika gelişmeleri...

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI MI?

Sözleşmeli personele kadro Resmi Gazete'de yayımlandı.

28 Kasım 2022'den önce sözleşmeli personel kapsamında çalışanlar, memur kadrosuna geçebilecek. Memur kadrosuna geçmek isteyenler, kanun yürürlüğe girdikten sonra 30 gün içinde başvuru yapacak. Açıktan vekil ebe ve hemşire olarak görev yapan ve kanundaki genel şartları taşıyanlar, müracaat etmeleri halinde Sağlık Bakanlığı tarafından ebe ve hemşire kadrolarına atanacak.

sözleşmeli-personel

SÖZLEŞMELİYE KADRO KİMLERİ KAPSIYOR?

Sözleşmeli personele kadro düzenlemesinden 28 Kasım 2022'den sözleşmeli olarak göreve başlayanlar, herhangi bir bekleme süresine tabi olmadan doğrudan doğruya bulundukları kurumlarda memur kadrosuna geçecek.

f0

Sözleşmeliye kadro düzenlenmesinden faydalanmak isteyenlerin, kanunun yürürlük tarihinden itibaren 30 gün içinde yazılı olarak başvurmaları halinde memur kadrolarına atanmaları gerçekleştirilecek. Yazılı olarak başvuru yapanlar, bu madde yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 60 gün içinde kurumlarınca atanacaklar.

f1

Teklife göre, 1 yıldan az süreli, ayın veya haftanın bazı günleri ya da günün belirli saatleri gibi kısmi zamanlı çalışanlar ile yükseköğretim kurumlarının araştırma-geliştirme projelerinde proje süreleriyle sınırlı olarak çalışanlar hariç olmak üzere, Devlet Memurları Kanunu'nun 4B ve bazı kanun ve kanun hükmünde kararnameler kapsamındaki sözleşmeli personel ile mahalli idarelerde görev yapan sözleşmeli personel kadroya geçirilecek.

personel pc

KİMLER KADROYA GEÇEBİLECEK?

Sözleşmeliye kadro düzenlemesi ile 4B'li personel, mahalli idareler personeli, teşkilat kanunlarına dayanılarak çalışan sözleşmeli personel kadroya geçebilecek.

f2

Öte yandan sözleşmeliye kadro düzenlemesi Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçıları, kamu dışı aile sağlığı çalışanları, vekil imam hatip ve müezzin kayyımlar ile vekil, ebe ve hemşireleri da kapsıyor.

Anlık Borsa


En Çok Aranan Haberler