FİNANS

TAŞERONA KADRO SON DAKİKA 25 Ocak 2023! 90 bin taşerona kadro verilecek mi, Meclis'e geldi mi? İşte son durum...

Taşerona kadro ile ilgili son dakika gelişmeleri; devlet kurumlarında çalışan 458 bin 615 sözleşmeli personele yönelik kanun teklifinin TBMM'den geçmesinin ardından merak edildi. Sözleşmeli personele kadroya dair bu gelişme sonrası şimdi de 90 bin taşeron işçiye kadro açıklaması bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, daha önce yaptığı açıklamada taşerona kadro düzenlemesi konusunda çalışmaların sürdüğünü söylemişti. Peki Taşerona kadro verilecek mi, TBMM'ye geldi mi?

TAŞERONA KADRO SON DAKİKA 25 Ocak 2023! 90 bin taşerona kadro verilecek mi, Meclis'e geldi mi? İşte son durum...

Taşerona kadro ile ilgili son dakika gelişmeleri; sözleşmeli personele kadro çalışmasının TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaşmasının ardından vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Taşerona kadro çalışmasının sonucunda 90 bin çalışan kadroya geçecek. İşte, 25 Ocak 2023 Çarşamba günü itibarıyla taşerona kadro son durum...

f00

TAŞERONA KADRO VERİLECK Mİ?

Taşerona kadro çalışmaları sürerken 458 bin 615 sözleşmeli personele kadro verilmesini içeren kadro düzenlemesi yasalaştı.

Şimdi gözler, taşeron işçiye kadro çalışmasına ilişkin yapılacak yeni açıklamada.

x0,

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada geçtiğimiz senelerde yaklaşık 1 milyon işçiye kadro verildiğini belirtmişti.

x2

Bakan Bilgin açıklmasında "O zamanlarda 90 bin işçi bu fırsattan istifade edemedi. Onların problemlerini kasım ayında ya da daha erken çözmüş olacağız. Şu anda geçici işçiler sorunu var. 90 bin işçinin kadroya alınması için çalışmalarımız sürüyor." ifadelerine yer vermişti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, taşeron işçiye kadro için çalışmalara devam ettiklerini vurguladı.

f0

TAŞERONA KADRO MECLİS'E GELDİ Mİ?

Taşerona kadro ile ilgili henüz yeni bir açıklama gelmedi. 90 bin taşerona kadro düzenlemesinin kısa süre içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gelmesi ve ardından yasalaşması bekleniyor.

96


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler