FİNANS

TOKİ ŞIRNAK İSİM LİSTESİ! 7 Kasım 2022 TOKİ Şırnak kura çekilişi tam liste

TOKİ Şırnak kura çekimi isim listesi, 7 Kasım 2022 Pazartesi günü gerçekleştirilen kura çekimi sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanıığı'na bağlı kamu kuruluşu TOKİ Şırnak kura çekimi yapıldı. İşte Sosyal Konut Projesi yapılacak ilçeler ve TOKİ Şırnak kura çekilişi tam liste ile ilgili merak edilen detaylar...

TOKİ ŞIRNAK İSİM LİSTESİ! 7 Kasım 2022 TOKİ Şırnak kura çekilişi tam liste

TOKİ Şırnak kura çekimi bugün (7 Kasım 2022 Pazartesi) yapıldı. TOKİ Şırnak kura çekimi sonrası birçok kişi "TOKİ Şırnak isim listesi" konu başlığını araştırılıyor. Sosyal Konut Projesi yapılacak ilçeler ve TOKİ Şırnak kura çekilişi tam liste ile ilgili ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz...

TOKİ ŞIRNAK KURA ÇEKİMİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "İlk Evim, İlk İş Yerim' projesinde ilk kura çekiminin 7 Kasım Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan'da yapılacağını ifade etmişti.

TOKİ kura çekimi bugün yapıldı.

TOKİ kura çekilişleri için yapılan canlı yayınlar, saat 09.00 itibarıyla gerçekleştirildi.

TOKİ ŞIRNAK KURA ÇEKİMİ LİSTESİ

TOKİ Şırnak kura çekimi tam liste yayımlandığında haberimiz eş zamanlı olarak güncellenecektir.

TOKİ ŞIRNAK'TA HANGİ İLÇELERDE KONUT YAPACAK?

152,

toki

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ HAKKINDA BİLGİLER

"Hak Sahibi Belirleme Kurası" noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.
1) Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Gazilere (Kıbrıs, Kore) konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
2) "En Az %40 Engelli Vatandaşlara" konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
3) Emekli Vatandaşlara konut sayısının %20'isi kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
4) Genç Vatandaşlara konut sayısının %20'i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.
5) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere kura ile hak sahipleri belirlenecektir.
Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra İdarenin internet sayfasında açıklanacaktır.
Kurada, hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında Başvuru yapılan Bankanın yetkili Şubeleri ve ATM'lerinden geri alabilecektir.
• Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdarece tespit edilen tarihte "Konut Belirleme Kurası" çekilecektir.
• Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ'nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.
• İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda; konut belirleme kurası ile birlikte ilk kurada belirlenen hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecektir.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler