FİNANS

TÜİK kasım ayı sanayi üretim verilerini açıkladı

Sanayi Üretim Endeksi kasım ayında yıllık yüzde 11 yükseldi.

TÜİK kasım ayı sanayi üretim verilerini açıkladı

TÜİK kasım ayı sanayi üretim verilerini açıkladı. Sanayi Üretim Endeksi kasımda yıllık yüzde 11 yükseldi. Sanayi üretimi bir önceki aya göre ise yüzde 1.3 arttı.

2020 yılı Kasım ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4.6, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 11.6 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 7.5 arttı.

Kasımda aylık olarak madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi yüzde 0.3 ve imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 1.5 artarken, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 0.1 azaldı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Arkadaşlar DEVLETİMİN güzide kurumlarının akp tarafından baskılanarak YALANCININ savunuculuğunu yalan verilerle yapması ayıptır güzide kurumumuz TÜİK Resmi adı Türkiye İstatistik Kurumu fakat Kurumun düşürüldüğü durumdan dolayı HALK dilinde adı Tayyibi Üzdürmem İncilttirmem Kurumu ben sadece halk arasında dile getirilen ismini yazdım umarım Kurumu yönetenler UTANIR çünkü Kurumdan KUL olmaz verinin yalanı olmaz BENCE
Geri Dön