FİNANS

TÜRK-İŞ Mart ayı açlık ve yoksulluk sınırını duyurdu

TÜRK-İŞ tarafından Mart ayı açlık ve yoksulluk sınırı açıklandı.

TÜRK-İŞ Mart ayı açlık ve yoksulluk sınırını duyurdu

Açıklamaya göre, açlık sınırının 2 bin 735 TL 97 kuruş, yoksulluk sınırının 8 bin 911 TL 97 kuruş ve bekar bir çalışanın yaşama maliyetinin ise aylık 3 bin 316 TL 59 kuruş olduğu belirtildi.

MART AYI AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRI

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), otuz dört yıldan bu yana, çalışanların ‘geçim şartlarını’ ortaya koymak amacıyla her ay düzenli bir şekilde “açlık ve yoksulluk sınırı” araştırması yapıyor. Bu araştırmaya göre Mart ayı verileri şu şekilde:

“4 kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 2 bin 735 TL 97 kuruş, gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 8 bin 911 TL 97 kuruş, bekar bir çalışanın ‘yaşama maliyeti’ ise aylık 3 bin 316 TL 59 kuruş oldu.”

(İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Sadece açıklama yapıyolar icraat yapsınlar avantayı alıp susmasunlar başlatsunlar grevi görelim samimiyetlerini..
Devletler vatandaşlarının refahı ve güvenliği için vardır eşit milli gelir adil hizmet olmalı
GENE MİKROFONU AÇIK UNUTMA BAKALIM... İNŞALLAH TOPLU SÖZLEŞME İMZALARKEN DE BU EKONOMİK SIKINTILARI DİLE GETİRİRSİN...HERŞEY EN AZ İKİ KAT ARTTI...
Geri Dön