TÜSİAD’dan toplantının içeriğine ilişkin açıklama

TÜSİAD Yönetim Kurulu bugün Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile biraraya geldi. TCMB Başkanı Naci Ağbal’ın da katıldığı toplantı İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantı hakkında TÜSİAD’dan açıklama geldi.

TÜSİAD’dan toplantının içeriğine ilişkin açıklama

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Ülkemizde ekonomi ve hukuk alanında çözümlerin, yapıcı bir istişare ortamında ele alınmasından büyük memnuniyet duyduk. Toplantı kapsamında ekonomik istikrar ve hukuk reformları ile ilgili atılabilecek adımlar konusundaki TÜSİAD görüşlerini sunduk. Bu alanlardaki reformların güven ve yatırım ortamı bakımından çok önemli olacağını düşünüyoruz. İş dünyası paydaşları ile iletişimin süreklilik arz etmesini önemsiyor, yapılacak tüm istişareler çerçevesinde reform adımlarının atılacağına inanıyoruz. Sayın Bakanlarımıza bugün sağladıkları istişare ortamı için içtenlikle teşekkür ediyoruz”.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Sayın Cumhurbaşkanım bir sorun varsa yine biz çözeriz diyorsunuz ama çözmüyorsunuz, şöyle ki, biz Apartman yönetimlerinin parasını bankadan çekerken bile 3 imza gerekiyor ama siz Bakan veya Kurumların başına Başkan atarken veya görevden alırken tek imza yeterli oluyor. Kuvvetler ayrılığını sağlamazsanız ve her şeyi bir kişinin iki dudağının arasından çıkarmazsanız yine bir şey değişmez, böyle bir gecede faizi %46 (buda %50 sayılır.) artırmak zorunda kalırsınız. Saygılarımla.
`Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski` soyleyecek bska soz yok. Arka plandaki resimde Anka (phoenix) kusu neyin simgesi bir arastirin.
yaaaa yemek yiyip kalkmıssınız sizden bi cacık olmaz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler