FİNANS

Ücretsiz soğan ve patatesler dağıtılmaya başlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere üreticiden alınan soğan ve patateslerin dağıtımı yapılmaya başlandı.

Ücretsiz soğan ve patatesler dağıtılmaya başlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından çiftçiden alımı yapılan patates ve soğanlar ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek, 164 bin haneye yardım yapılmasının planlandığını belirterek, "Devletimizin, çiftçimizin ve yardıma muhtaç vatandaşımızın her zaman yanında olduğunun güzel bir göstergesi olan bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÜCRETSİZ SOĞAN VE PATATES

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla patates ve soğan üreticilerine destek olmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alımı yapılan soğan ve patatesler, ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. Niğde ve Nevşehir'den patates yüklenen 10 TIR’dan 4ü İstanbul'la geldi. Geriye kalan 6 TIR’ın ise gün içerisinde gelmesi bekleniyor. Gelen patatesler ilk olarak Adalar, Ataşehir, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla ve Ümraniye'ye dağıtılmaya başlandı. 164 bin haneye yardım yapılacağını belirten İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek, "Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızca İstanbulumuz'da belirlenen 164 bin haneye yardım yapılması planladı. İstanbul Valiliğimizin koordinasyonuyla, 39 İlçe Kaymakamlığımızın Sosyal Yardımlaşma ve Danışma Vakıfları, bu yardımların ulaştırılacağı ihtiyaç sahibi ailelerimizi belirledi. İlimize gelen araçları Tuzla ilçemizde karşıladık" dedi.

"10 TIRDAN 4Ü İLİMİZE ULAŞTI"

İhtiyaç sahibi her haneye 10 kilo kuru soğan ve 20 kilo patates ulaştırdıklarını söyleyen İstanbul Vali Yardımcısı Gevrek, "Niğde ve Nevşehir'den patates yüklenen 10 TIR’dan 4ü şu an ilimize ulaşmış durumda. Diğer 6 aracımız gün içerisinde gelmesini bekliyoruz. Bu ürünleri Anadolu yakamızdaki 10 ilçemize dağıtıyoruz. İlimize yapılacak sevkiyatları, hemen kaymakamlığımızca tahsis edilen dağıtım araçlarına naklediyor ve süratle sevk ediyoruz. Devletimizin, çiftçimizin ve yardıma muhtaç vatandaşımızın her zaman yanında olduğunun güzel bir göstergesi olan bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

(DHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 50 yorum
Yapılan bu güzel hizmeti beğenmeyenler kendi kanlarını sorgulasınlar bence... Kanlarının ne kadar bozuk olduğunu. Yahu KARDEŞİM, REİS HEM ÜRETİCİNİN ELİNDE KALAN PATATESİ SATIN ALIYOR. ÜRETİCİYİ RAHATLATIYOR. HEM DE FAKİR FUKARAYA BUNLARI ÜCRETSİZ DAĞITIYOR. BUNDA BEĞENİLMEYECEK NE VAR. DEVLETİMİZ AYNI ZAMANDA SOSYAL DEVLETTİR. Yapılan bir faaliyet ile üç fayda birden temin ediliyor. BUNU ANCAK VATAN HAİNİ OLANLAR BEĞENMEZ. NOKTA
@ibt27 Ben beğendim. Ama sorun şu tam 24/04/2020 tarihinde başvurduğum pandemi yardımının cevabı hala gelmedi. Sanırım bu yardımlar sadece akp ye.
mıllet sogan yer ıktıdar sahıpler altın altın rezerleri neden satılıyor bı gozunuzu acın ya altınla savan aldım dıyecek sızde ooooo ınancanız
@ibt27 beğenseniz de beğenmeseniz de BÜYÜK TURKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİM VE EKABİR DOĞRU OLANI YAPMIŞTIR.EĞER DEVLETİMİN YAPTIĞINI BUNA RAĞMEN BEĞENMİYORSANIZ BU DEVLETE HAİN OLMANIZ GERÇEĞİNİ HİÇBİR ŞEKİLDE DEĞİŞTİRMEZ.
@ibt27 Sen kendi kanını sorgula kansız.Beğenenlerin bir mantığı olduğu gibi beğenmeyenlerinde bir mantığı ve açıklaması var.Millete kansız demek basit mi o kadar ciğersiz
Seçim geliyor. Son bir kaç aydır yapılanlara bir bak hep popülist politikalar
Soğanın kilosu 1 TL, patatesin kilosu 1,5 TL, biberin kilosu 15,20 TL. İnsanlar nişasta yiye yiye beyinleri nişasta gibi oldu.
Bence öncelik turizim bölgesi olmalım insanlar rezil insanlar aç bıçak kemiğe dayanmış :(
Geri Dön