Ünlü pizza zinciri Pizza Express, İngiltere'deki 73 şubesini kapatıyor

İngiltere'nin ünlü pizza zincirlerinden Pizza Express'te mali sıkıntı sürüyor. Pizza Express'ten yapılan açıklamada, İngiltere'deki koronavirüs ve yüksek maliyetlerin olumsuz etkisi nedeniyle 73 restoranı kapatacaklarını bildirdi.

Ünlü pizza zinciri Pizza Express, İngiltere'deki 73 şubesini kapatıyor

İngiltere’nin önde gelen pizza zincirlerinden Pizza Express’te sıkıntılı günler devam ediyor. Pizza Express 73 şubesini kapatıyor.

1965 yılında kurulan Pizza Express 2019 yılında borcunun yapılandırılması için kreditörlerle görüştüğü haberleriyle gündeme gelmişti. İngiltere dışında Asya ve Avrupa’da da çok sayıda şubesi olan Pizza Express, yüksek maliyetler ve koronavirüs döneminde yaşanan zorlukları gerekçe göstererek Birleşik Krallık’taki 449 şubesinden 73’ünü kapatıyor.

İngiltere merkezli restoran zinciri, kira sözleşmelerini azaltarak ve geçici olarak üç aylıktan aylık kiralara geçerek mali durumunu iyileştirmek için bir şirket gönüllü düzenlemesi (CVA) başlattığını belirtti.

Şirketin İngiltere ve İrlanda Genel Müdürü Zoe Bowley yaptığı açıklamada, "Bu süreç zor olsa da, 9.000'den fazla çalışanımızın işini koruyacak" dedi.

KAYNAK:REUTERS

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
demekki neymiş kriz heryerde
kriz her yerde tabi ki ama niye ingiliz sterlini 10 tl guzel kardesim. deme boyle seyler allah rizasi icin onlarda yakit 1 bizde 6-7 kriz de bu kadar mi kriz.
uydurulmuş bir yiyecek .pizza nedir arkadaş.karadeniz pidesi varken
millet olarak cok cahıl bır mılletız
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler