FİNANS

Uzmandan gram altın için '600 lira olabilir' yorumu!

Altın fiyatları, yatırımcıların Fed Başkanı Jerome Powell’ın Temsilciler Meclisi’ndeki sunumuna ve ABD tahvil ihalesine odaklanmasıyla düştü. Gram altın ise Dolar/TL ’deki yükselişi takip ediyor. Altın ve Piyasa Uzmanı İslam Memiş gram altın için yaptığı yorumda, beklentisini 600 lira olarak revize ettiğini belirtti.

Uzmandan gram altın için '600 lira olabilir' yorumu!

Küresel altın yatırımcıları, Fed Başkanı Jerome Powell'ın Temsilciler Meclisi'nde yapacağı sunuma odaklanırken, gram altında ise gözler dolar/TL'ye çevrildi. Gram altın fiyatları küresel altın fiyatlarını takip ederken dolar/TL kurundaki gelişmelerden etkilenerek fiyatlandı. Öte yandan Altın ve Piyasa Uzmanı İslam Memiş, yatırımcıların gündemine oturacak bir açıklama yaparak, 540-560 seviyelerini görebilecek dediği gram altın fiyatı için, yeni yorumunda 600 lira öngörüsünde bulundu.

Memiş açıklamasında şunları kaydetti:

"Gram altın TL fiyatı 440 lira seviyesinde dalgalanmaya devam ediyor. Bu da gram altının bize 410-415 lira seviyesine gerileyeceğini bize işaret ediyor. Dolar TL kurundaki düşüşlerle birlikte. Dolar kuru zıplattı dolar kuru indirecek.

'RİSKLER VE BELİRSİZLİKLER ARTTI'

Tercih yatırımcının dileyen satar dileyen alır dileyen işlem yapar. Öyle bir süreçten geçiyoruz ki belirsizliğin arttığı risklerin arttığı dönemden geçiyoruz yarın nasıl bir piyasaya uyanacağız bilmiyoruz. Nasıl ki cumartesi günü 403 liradan haftayı tamamlayan gram altın pazartesi gününe 470 liradan başlamışsa bunun şokunu insanlar yaşamışsa aynı senaryolar aylık bazda karşımızda olabilir.

"GRAM ALTIN 600 LİRA OLACAK"

Gram Altın TL fiyatında 540-560 seviyelerini beklediğimi ifade ettim. Bu öngörümü 600 lira seviyesinde revize ettiğimi ifade etmek isterim. Riskler ve uluslararası piyasalarda dolar varlıklarının değer kazanıyor olması yine hem doları hem emtia fiyatlarını yukarı yönlü ataklarını gerçekleştirebilir.

"EYLÜL, EKİM VE KASIM'I BEKLEYİN"

Gerileme ile birlikte varlıklarınızı altın olarak değerlendirirseniz isabetli karar vermiş olursunuz. Ben olsam altın yapardım varlıklarımı beklerdim faizlerin düşmesini beklerdim. Eylül, ekim, kasıma kadar altında beklemeyi tercih ederdim."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Piyasa uzmanı olarak anılan İslam MEMİŞ in 2020 yılı yanlış altın tahminleri binlerce yatırımcıyı büyük zarara uğrattı. Tanımayanlar için yazdım itibar ederek zarara uğramayın.
Kesinlikle doğru bir yorum,sonuna kadar katılıyorum. Eski videolarında altın dip yapacak diyordu,şimdi ne olduysa çark etmiş..
Altın veya gerçek para düşer de çıkar da. Bir karşılığı, ülkesi var çünkü. Ekonomistleri takip edin tabiiki ama asıl ülkeleri ve Global ekonomileri yönetenleri çok iyi takip edin. Ekonomist değilim ama bir şey çok dikkatimi çekiyor. Son zamanlarda G-20 ülke başbakanları, FED başkanı sanal paralar ile ilgili olumsuz yönde açıklamalar yapıyor. Bu paralardan birisi USA'da mahkeme tarafından cezalandırıldı ve yüklü bir tazminat ödetitildi. Yön ayrıntılarda gizli sanki. Dikkatli olmakta fayda var.
yarın tayyip konuşur.dış guçler saldırıyor diyecek. dagmat çar çur etti demiyecek. bakmışın yarın dagmatın biri dönerde eskisi gelmiyeydi.eskisi gelirse yandık.işte o zaman altın 800 tl olur.ha reis yandaşlar tarafından zorda bırakılıyor. bir gecede yandaşları trilyonluk olmak istiyorlar. ilkokul mezunu yandaş ust duzey koltuk istiyor. utanmasa cumhurbaşkanı yardımcısı olacak
ALMAYIN.. PAHALI.... ALMAZSANIZ.....FİATI DÜŞER....
Almazsan değeri artar
Geri Dön