FİNANS

Vergi kanunları haftaya TBMM gündeminde!

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu'nun vergi mükellefleriyle ilgili yaptığı açıklamada, vergi kanunlarına ilişkin düzenlemenin önümüzdeki hafta Meclis gündemine sunulacağını belirtildi.

Vergi kanunları haftaya TBMM gündeminde!

AK Partili Milletvekili Emin Akbaşoğlu vatandaşı, esnafı, çiftçiyi ilgilendiren vergi kanununa ilişkin açıklama yaptı.

Akbaşoğlu, önümüzdeki hafta Meclis gündeminde vergi kanunlarına ilişkin düzenlemenin geleceğini söyledi. Akbaşoğlu, söz konusu düzenlemenin vatandaşı, esnafı, çiftçiyi çok yakından ilgilendireceğini de belirtti.

CNN Türk'ün haberine göre, Meclis'te yasama yılının açılmasıyla birlikte gündemde vergi kanunlarına ilişkin düzenleme olacak. 55 maddelik bir paket. Son hazırlıkları da tamamlanmış durumda. Meclis Başkanlığı'na da sunulacak.

PAKETTE NELER OLACAK?

Küçük esnafa yönelik vergi muafiyeti olacak. Cirosu 240 bin altında olan küçük esnaf vergiden muaf tutulacak.

Paketin içinde tarıma ve çiftçilere yönelik bir düzenleme de olacak. Çiftçiye mazot desteği vergiden muaf tutulacak.

İnternetten üzerinden para kazananlar özellikle Youtuber'lar için de düzenleme getiriliyor. Bu kişiler yayınladıkları videolardan reklam alarak pazra kazanıyorlardı. Vergi mükellefi haline geliyorlardı. Defter tutma zorunluluğu bulunuyordu. Defter tutma zorunluluğu da üzerlerinden kalkmış oluyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
vekil maaslari dusurulsun yata yata para aliyonuz hersey de bedava.israfi bitirin artik 3~5 maas alanlari atin.kul hakkina giriyorsunuz.suriyelilerden vergi alin ,ciftciye mazotu karsız satin ,destekleyin ciftciyi uretim artsin millet pazar yapamiyor hersey aldi basini gitti.hirsizlik kapkac artti.erdogan vekillerine 3~4 defa sahaya milletin yanina inin dedi kimse gelmiyor neden.halkin nasil tepki verecegini biliyorlar korkudan cikamiyorlar milletin önune.esnaf perişan.akp secimi kaybedecek bu artik millet nezdinde kesin.az aklinizi basiniza alin eyyy akepeliler...
asgari ücretli yıllık brüt maaşını toplarsan 42.930- tl. tutuyor. O zaman onu da vergiden muaf tutsunlar.
ondan önce marketlerdeki faiş fiyatları meclise getirinde millet nefes alsın
Geri Dön