Vestel, iki İngiliz beyaz eşya markasını satın aldı

Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Vestel, İngiliz Crosslee PLC’nin Hostess ve White Knight markalarını bünyesine kattığını duyurdu.

Vestel, iki İngiliz beyaz eşya markasını satın aldı

Türkiye’de ürettiği son teknolojileri dünyanın 157 ülkesine ulaştıran ve 22 yıldır kendi alanında ihracat şampiyonu Vestel, ihracat çalışmalarının kapsamını daha da genişletmek için marka iş birlikleri ve satın almalarını sürdürüyor. Vestel, İngiltere beyaz eşya pazarının önemli oyuncularından Crosslee PLC şirketinin Hostess ve White Knight ticari markalarının Avrupa’daki isim, üretim, fikri mülkiyet, alan adları ile satış hak ve yetkilerini satın aldı.

Vestel’in üretim ve ihracattaki gücünü destekleyen, stratejik pazarlara yönelik iş birlikleri ve marka satın almalarla rekabet avantajlarını artırmaya odaklandıklarını belirten Vestel CEO’su Turan Erdoğan, “Faaliyet gösterdiğimiz sektörlere yön veren teknoloji üretimimiz, ürün ve hizmetlerimiz ile dünyanın dört bir yanına ulaşıyor, ülkemizin adını gururla 157 ülkeye taşıyoruz. Elektrik-elektronik sektörünün 22 yıldır ihracat şampiyonu olarak, dış pazarlardaki gücümüzü ve rekabet avantajımızı artıracak tüm fırsatları yakından takip ediyor, esnekliğimiz ve mali gücümüz sayesinde kararlarımızı hızla hayata geçirebiliyoruz. Buna en son vereceğimiz örnek, İngiltere’deki prestijli markalardan Hostess ve White Knight’ı satın almamız. Bu hamleyle İngiltere’deki konumumuzu sağlamlaştırmanın yanı sıra farklı pazarlara da odaklanarak ülke ihracatına sunduğumuz katkıyı artıracağız” açıklamasında bulundu.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
zorlu holding kutlarım.bu ülke için taş üzerine taş koyanlardan ALLAH razı olsun.teröristleri destekleyen ve işbirliği yapanları da kahr etsin.
@ahmet_kizilsacli_1980 Amin. Vestel'de maalesef Türkiye'deki ekonomik krizden ciddi derecede etkilendi. Ve maalesef Türkiye yerine yurtdışına yatırım yapma kararı aldı Ülker gibi. 1990 yıllarda Zaman gazetesi ile kuponla bilgisayar verdi diye AKP Vestel'e çöreklendi. Adamlarda yatırımı yurtdışına yapıyor.
@suleaskim onun içinmi istanbuldaki çok büyük bir iş sahasını ve nadir bir madeni bunlara kim peşkeş çekti tabiki de akp,yurt dışına çıkmasının nedenide bu çıkartığı madeni yabancılara satmasından kaynaklanıyor yoksa onları oralara sokmazlar
@suleaskim ---- sen o zaman 10 yaşındaydın, bilgisayar verdiklereini büyüklerin mi sana söyledi yoksa atıyormusun. tv olmasın mı verdikleri, senin dediğin zaman da kimde bilgisayar vardı hele bir araştır öğren oldumu genç arkadaş. 40 ta genç sayılır.
Yolun açık olsun VESTEL.Ürünler için servis ağını başlat,tanıt ve genişlet.
tebrik ederim gün yerli kaliteye yönelme günü emperyaller hem paramızı hemde elinden gelse canımızı alacak
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler