Yerli otomobil fabrikasının temel atma töreni öncesi hummalı çalışma

Bursa'nın Gemlik ilçesinde temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılacak yerli otomobil fabrikasının helikopter pisti, otopark alanı ve bağlantı yolları Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanıyor.

 Yerli otomobil fabrikasının temel atma töreni öncesi hummalı çalışma

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından 22 milyar TL’lik öngörülen yatırımla inşa edilecek yerli otomobil fabrikasının temel atma töreni öncesi Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgede hummalı bir çalışma başlatıldı. Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobilini üretecek fabrikanın temeli 18 Temmuz Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle atılacak.

yerli-otomobil-fabrikasinin-temel-atma-toreni-oncesi-hummali-calisma_9308_dhaphoto2

Gemlik ilçesi Haralar bölgesinde yapılacak ve doğrudan 4 bin 323 kişiye istihdam sağlayacak fabrikanın temel atma töreni öncesi Büyükşehir Belediyesi tarafından helikopter pisti, otopark ve bağlantı yollarında asfaltlama çalışmalarına başlandı. Çalışma tamamlandığında yaklaşık 7 bin metrekarelik alan sıcak asfaltla kaplanmış olacak.

yerli-otomobil-fabrikasinin-temel-atma-toreni-oncesi-hummali-calisma_9308_dhaphoto4

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Gökmen Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi’nin otopark alanı ve bağlantı yollarındaki 18 bin metrekarelik sıcak asfalt kaplama çalışmasını da sürdürüyor.

yerli-otomobil-fabrikasinin-temel-atma-toreni-oncesi-hummali-calisma_9308_dhaphoto3

KAYNAK:DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
seçim öncesi bitsin yoksa Kendi seçmeni bile oy moy yok diyecek gerçi fiyat önemli 20 bin tl yerli milli ye normal dir egerki 200 bin olursa bilki lafta yerli milli..
@s.akinsu güzel kardeşim bu yerli milli meselesi kalitenin maaliyetin ne olduğuna bakılmaksızın gerçek dışı ütopik düşüncelerle ortaya çıkan bu fiyat endeksine dayanıyorsa bu almanlar fransızlar avrupa amerikada pahalı araçlar var bunlar onlara göre yerli olmuyormu. sen olayı yardım kuruluşlarının çalışma prensibiyle kar amaçlı oluşturulan bir markanın hedeflerini bir birine karıştırmışsın . elbette ihraç edilene göre daha uygun olmalıdır. vergisi daha az olmalıdır bunu de eyvallah. onun haricinde karalamak sadece bizlerin ilerlemesini istemeyen avrupanın amerikanın vs. değirmenine su taşır
200000 e alabilirsen şükret
Bütün ağır fabrikalar Marmara bölgesine. Sakın ha bir tanede Ankaranın doğusuna yapmayın. Doğuda kimse istihdam olmasın sakın, esnaf iş yapamasın. Gümüşhaneye mühendislik fakültesi açmakla olmuyor iş, orada ki öğrencinin staj yapacağı bir tane fabrika yok. Yazık.
@s.akinsu Araç için kullanılan metali hurdaya satsan 20binden fazla eder sen neyin kafasını yaşıyorsun ? Aklınca yorumunu okuyan insanların zihnine saçma fikirler ekmek istiyorsun. Bunu da o kadar bariz bir şekilde yapıyorsun ki... Üretimi de seçime bağlayanları anlamıyorum. TOGG devletin değil, devletin desteklediği özel bir girişim. Seri üretimi 2022 de yapılacak bunu ilk tanıtımında açıkladılar. Bu adamlar özel kuruluşların birleşimi olduğu için önce bile üretime geçme durumu olabilir çünkü bir an önce üretime başlayıp para kazanmak 1. amaçtır böyle şirketlerin.
birader 20.000 tl ye araba almak yada bu paraya satmak, bu nasıl bir kafa anlamış değilim sen 200,000 tl vererek bugün ne alabiliyorsun bir araştır istersen, senin derdin belli.
@s.akinsu bencede fiyat 200 bin olursa süper bile ..
20 bine arkdaşıma bir adet lastik takımı ve joystick vites hediye edelim
@s.akinsu yav ankaranın doğusunda açılsa lojistik sıkıntı yaşar araç daha pahalıya mal edilir popilist düşünülemez vw bile izmirden yer baktı neden sence
Herkes konuşur AK PARTİ yapar.
20 bine çocuk arabası var bazen şaka gibisiniz
bir de secim yok diye milleti kekliyorlar bunlar hep de işaret
yerli milli meselesi fiyatla belirleniyorsa bedava dağıtsınlar güzel kardeşim. zaten almanlar fransız lar arabalarını bedavaya karneyle alıyorlar. sizdeki bu avrupa seviciliği onların değirmenine su taşıma sevdası nedir anlamadık anlayamadık
ingilteredeki aylik maas 8000 pound sifir BMW x5 6000 pound.bilmem anlatabildim mi?
@asilmedli İngiltere katma değeri yüksek olan ürünler üretirken ülkemizde ise maalesef ağırlıklı olarak ağır sanayi ve tarım ürünleri üretiyoruz. Hep denir ya bi elektronik parça için 1 ton domates diye. Bunlar boşa çıkmış laflar değil ki. Ülkemizin gerçeği bu yüzleşin artık. Küçümsemek için demiyorum, ama sizin mantığınıza göre bir işçi ile bir doktor aynı maaşı almalı. Şu saçma sapan avrupada şu fiyat maaşlar şöyle ülkemizde bu fiyat maaşlar şöyle demek yerine, ya biz nasıl katma değer ürünler üretebilirize kafa yorsak inan sorun kalmaz ama işte işimiz gücümüz fitne fesatlık...
@sam_lyon_1989 Ha gayret..! Bir kaç tarihi mekanı daha camiye dönüştürürsek katma değerlerimizi iyice artırmış olacağız.
@asilmedli Ekonomi arz denge meselesi Madem Avrupa bu kadar cezbediyor sizi gidin orada yasayin
@sam_lyon_1989 Ezbere cümleler yıllardır aynı Avrupa şöyle böyle sırf saksakcilik Kendi kendini kaziklayan milletiz
@vatan_canfeda_1984 avrupa değilde ney ile kıyaslayacaktık kardeşim kenya ile mi?hangi çoğrafyada yaşıyorsun afrikadamı?yanı başımızdaki istanbul kadar olan bulgaristanın parası bile bizden 4kat daha değerli (ki bu 15 sene önce tam tersiydi) sen hangi milliden bahsediyorsun bunlar seçim yatırımından başka hiçbirşey değil.
@asilmedli ingilterenin neresinde aylık 8000 pound maaş veriyorlarmış göstersene hemen oraya yerleşiyim :DDDDD ingiltere ve birlekşik krallıkta şuan asgari ücret 1380 pounddur.. bilip bilmeden kulaktan duyma bol keseden sallamayın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler