FİNANS

'Yiğit Bulut 200 bin liraya yakın maaş alıyor' iddiasına cevap verdi!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut bugün katıldığı canlı yayında ekonomiye dair değerlendirmelerde bulundu. Maaşının 200 bin lirayı bulduğuna ilişkin iddialara da yanıt veren Bulut, ' İspatlayamayanlar şerefleriyle imtihan edilirler' dedi.

'Yiğit Bulut 200 bin liraya yakın maaş alıyor' iddiasına cevap verdi!

'Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Ekonomi Politikalar Kurulu Üyesi Yiğit Bulut 3 maaş mı alıyor' soru gündem oldu. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz Yiğit Bulut'un toplamda aylık maaşının 200 bin lirayı bulduğunu iddia etti. Yiğit Bulut'tan yanıt geldi.

'ŞEREFLERİYLE İMTİHAN EDİLİRLER'

CNN Türk'te ekonomiye ve hakkındaki maaş iddialarına ilişkin açıklama yapan Yiğit Bulut, ayda 200 bin lira aldığını söyleyenleri ispata davet etti. Yiğit Bulut, hakkındaki maaş iddiasına ilişkin şunları söyledi:

'3-5-10 maaş diye eleştiriler var. Benim için söylüyorlar. Bunları ispatlayamayanlar şerefleriyle imtihan edilirler. Bunun ispatını kamuoyuna sunmak zorundasınız. '

Yiğit Bulut altın ve dolarla ilgili de açıklamalarda bulundu. İşte söyledikleri:

"Cumhurbaşkanımızın çağrısı olumlu sonuç buldu. Şu anda yerlilerin yaptığı satış miktarı 11 milyar dolara dayandı. Bunun 8.5 milyar dolar sistem içinden 3 milyarı yastık altından satılmış. MB Başkanı'nı aradım, satış oldu mu diye sordum. MB bu dalgalanmada tek bir dolar satmadı. Vatandaş tabiri caizse şunu dedi, "Türkiye'ye çok saldırıyorlar, siz bir durun kenarda biz bu işi hallederiz"


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 60 yorum
sigorta girisim 1992 kendimi bildim bileli calisıyorum 200 bi lirayı bir arada hic gormedim aynı zamanda EYT yim.. son 19 yıldır benden kesilen her kuruş vergi bu hükumete haram zehir zıkkım olsun.. açık ve net haram olsun..
@8477 Bu ülkeyi ve devleti beğenmeyen kişiler için Türk vatandaşlığından çıkarak istediği ülkede yaşama hakkı varken neden bu isyan git istediğin ülkede yaşa seni kimse burda zorla tutmuyor değilmi?
neden son 19 yılda daha öncesinde senden vergi kesilmiyor muydu da şimdi kalkmış haram olsun diyorsun sen o vergilerle hastahaneye gidiyorsun bu ülkenin haram ettiğin yollarından geçiyorsun çocuğunu okula gönderiyorsun sen emekli maaşı alıyorsun bunların hepsini hesaplayıp ona göre değerlendirmek lazım aynı zamanda bende esnafın ve aylık düzenli olarak bende devlete vergimi veriyorum sonuna kadar helal olsun
Kimin ülkesinden kimi kavuyosun,bu ulkeyi babanmi kurdu,insanlar yorum yaparken senden izinmi alacak.
Bende memuruyum sağlık personeli hiçbir zaman bizide sevemediler bizde seçimde sevmiycik artık
@adb09 eminim simit almaya paran yoktur.
yahu bu adama bakkal emanet edilmez nasıl Cumhurbaşkanı danışmanı oluyor aklım ermiyor. dolar 3 ‘ü geçerse yüzüme tükürün diyorsu şimdi kalkmış dolar 8’den aşağı düşüyor diye zil takıp oynayacak ya sabır
yanlış hatırlamıyorsan aylık ortalama 33 bin demişti sayın milletvekili inkar etmemişsiniz sayın bulut gerçekleri açıklamak la da siz yükümlüsünüz açıklayın sizde kimin şerefli olduğunu bizlerde HALK olarak görelim
bunlar hep kendini düşünüyor seçimde görüşürüz
Geri Dön