İzmir depremi prefabrik eve talebi artırdı! Yüzde 40 zamlandı

İzmir'de gerçekleşen yıkıcı depremin ardından pek çok vatandaş, prefabrik evlere yöneldi. Hal böyle olunca prefabrik ev fiyatları ise bir hafta içerisinde yüzde 40 zamlandı.

İzmir depremi prefabrik eve talebi artırdı! Yüzde 40 zamlandı

İzmir'de gerçekleşen 6.6 şiddetindeki depremde en çok etkilenen semt olan Bayraklı'da enkaz çalışmalarının tamamlanmasıyla, depremden hasar gören binalarda boşaltıldı. Deprem sonrası kiraların artmasıyla birlikte farklı konut alternatifleri arayan vatandaş, prefabrik evlere yoğunlaştı.

izmir-depremi-prefabrik-eve-talebi-artirdi_2393_dhaphoto3

Deprem sonrası prefabrik evlere talebin arttığını söyleyen İzmir Emlak Klübü Başkanı Rıdvan Akgün, "Deprem sonrası insanlar, korku ve endişeyle birlikte emlakçıları ziyaret ediyor. Prefabrik konut yapacakları parsel veya arsa bakıyorlar. Özellikle müstakil arsalar üzerine prefabrik konutlar veya müstakil villalar çok yapılmak isteniyor. Durum böyle olunca da arz ve talep çoğalıyor. Son 1 hafta 10 gündür, prefabrik evlere bakıldığında prefabrik evlerin fiyatlarının yüzde 40'dan fazla arttığını görüyoruz. Daha önce bir prefabrik evi, 70-80-100 bin TL'ye alıyorsa vatandaş, şimdi 150-200 bin TL'ye satın almak zorunda kalıyor" dedi.

izmir-depremi-prefabrik-eve-talebi-artirdi_2393_dhaphoto2

MÜSTAKİL EVLERİN FİYATLARI DA ARTTI

Yaşanan deprem sonrası müstakil evlerin fiyatlarının da artığını ifade eden Akgün, "Müstakil arsaların da fiyatları oldukça yükseldi. Neredeyse depremden bu yana yüzde fiyatlarda 50'ye yakın bir artış yaşandı. 1 milyon TL'ye satılan villaların, 1 milyon 500 bin TL, 1 milyon 700 bin TL'den satıldığını görüyoruz" dedi.

izmir-depremi-prefabrik-eve-talebi-artirdi_2393_dhaphoto4

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
zor da olan insana bir tekme daha atmak işte müslümanlık tam olarak bu aferin
neden herseyde müslümanligi ortaya cikartip isin icine müslümanligi katiyorsunuz. Islami müslümanlara göre degil, müslümanlari Islama göre yargilayin. Gercek manada müslüman olan kisi zaten yapmaz. is Elhamdülillah Müslümanim demekle bitmiyor....
müslümanlık ile ne alakası var. bi kere müslüman adam böyle fırsatçılık yapmaz!.. ayrıca hani burası laik bir ülkeydi, işinize gelince laik, gelmeyince müslüman! yeter artık!
yüzde doksan bilmem kaç müslüman ülke öylemi bu fırsatçılar müslümansa ben değilim
fırsatçı milletiz ne kadarda arz yalrp meselesi desenizde bosverin. corona patladi maske kolonya fiyatlari patladi deprem oldu prefabrik fiyatlari arttı. yani sorsak hepimiz müslümanız.
@ufukemrah58 yerden göhe kadar haklısın müslüman olmayan ülkeler bile böyle yapmıyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler