Konut satışı ve kiralanmasında yeni dönem: 4 şart geliyor

Taşınmaz ticaretiyle iştigal eden emlak işletmelerinin faaliyetlerine devam edebilmeleri için almaları gereken yetki belgesi süresi 31 Ağustos 2020 tarihinde doluyor. Yetki belgesi olmayanlar ise emlakçılık yapamayacak.

Konut satışı ve kiralanmasında yeni dönem: 4 şart geliyor

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik için verilen son tarih 31 Ağustos 2020 olarak duyurulmuştu. Yeni bir erteleme kararı çıkmadığı takdirde taşınmaz ticareti yetki belgesi resmi olarak yürürlüğe girmiş olarak kabul edilecek.

Buna göre emlak işletmelerinin 31 Ağustos 2020'ye kadar yetki belgelerini almaları gerekecek. Yetki belgesi olmayanlar ise emlakçılık yapamayacak.

Şimdiye kadar 3'te 1'i oranında başvuru yapılan belgenin yanı sıra m2, mezuniyet, 12 aya kadar çalışma şartı da aranacak. Sahte ve yanıltıcı ilanlardan internet siteleri de sorumlu olacak. Birden fazla aynı ilanda sadece yetki alanın ilanı yayında kalacak. Belgesiz kayıt dışı bu işi yapmaya devam edenlere ise 10 bin TL ve 10 katına kadar ceza gündeme gelebilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
komik yaaa yetki belgesi ile uğraşıyorlar fiyatlar iki katına çıktı onunla uğraşın çok sacma
ev almak degil mesele beyaz eşya alabilmek alabiliyorsaniz beyaz eşya alim gücünüz var demektir. hey yawrum hey milleti dondurucuya koysak bu kadar beyin donmasi yasayamazdi.
hadi bakalım. Bu mesleğin itibar kazanıp olması gereken standat lara ulaşması için kesinlikle uygulanması şart. LÜTFEN UZATILMASIN.
biz o işi telefonla hallediyoruz zaten,ofise bile gerek yok
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler