Bitcoin yatırımcılarına 'sahte Elon Musk' şoku!

Elon Musk adını kullanan dolandırıcılar sahte hesaplarla Bitcoin dolandırıcılığı yapıyor. Mavi tiki bile bulunan hesaplar üzerinden yapılan dolandırıcılıkla çok sayıda yatırımcı avlandı.

Bitcoin yatırımcılarına 'sahte Elon Musk' şoku!

Ünlü kişilerin isimlerinin kullanıldığı kripto para dolandırıcılıklarına bir yenisi daha eklendi. Dolandırıcıların en son numarası, Bitcoin adresinde Tesla ve SpaceX şirketlerinin patronu Elon Musk’ın adını kullanmak oldu.

Musk’ın adıyla açılan hesap üzerinden oluşturulan duyuruda yatırımcılara Bitcoin, ETH ve DOGE verileceği bildirildi. Buna inanan yatırımcılar adımları izleyerek coin kazanma arzusuyla dolandırıldı.

TÜRKİYE'DEN DE TUZAĞA DÜŞENLER VAR

Mağdurlar BTC borsasına durumu bildirdiklerinde aldıkları cevapla ikinci kez hüsrana uğradı. Türkiye’den de bazı yatırımcılar bu Bitcoin tuzağına düşerek kayba uğradı.

İsminin açıklanmasını istemeyen dolandırıcılık kurbanları mavi tik bulunan Twitter hesabından bu tarz faaliyetlerin yapılabilmesini eleştirdi. Hesabın sahte olduğunun twitter’a şikayet edilmesine rağmen halen kaldırılmadığını söylediler.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
hala akıllanmadı millet...illa kazık yemek istiyorsunuz....afiyet olsun o zaman...
Doşandırcılık bile boyut atlamış durumda eski yan kesici taktikleri teknolojin sağladığı fırsatları değerlendiriyor.. Herifler bugüm Elon diğer gün Gates..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler