Elon Musk'ın şirketi Tesla araba satarak kazanamadığını Bitcoin ile kazandı!

Elon Musk'ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla geçtiğimiz haftalarda 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın almıştı. Gelen haberlere göre, Tesla'nın 1 aylık Bitcoin karı, 2020 yılında araba satarak elde ettiği toplam net karı geçti.

Elon Musk'ın şirketi Tesla araba satarak kazanamadığını Bitcoin ile kazandı!

Elon Musk'ın pek çok şirketi var. Bu şirketlerden belki de en çok bilineni elektrikli otomobil üreten Tesla. Fakat Tesla son zamanlarda yeni bir elektrikli otomobil modeli ile değil, Bitcoin ile gündemde. Zira kripto paralarla oldukça yakından ilgilenen Elon Musk'ın sahibi olduğu şirket, geçtiğimiz haftalarda 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımı gerçekleştirdi. Bu satın alım, hem kripto para dünyasında hem de finans dünyasında büyük yankı uyandırdı. Tesla'nın yatırımı sonrası ise Bitcoin, yukarı yönlü bir grafik çizerek, değerini artırdı. Bitcoin'in ulaştığı değer ile birlikte Tesla da inanılmaz bir kazanç sağladı.

TESLA BİTCOİN İLE GEÇEN YILIN KARINI GERİDE BIRAKTI

ABD basınında yer alan haberlere göre, Tesla, Bitcoin yatırımından sadece 3 haftalık bir sürede 970 milyon dolar kazandı. Tesla, geçtiğimiz yıl ise otomobil satışlarıyla birlikte 721 milyon dolarlık net kar elde etmişti. Yani şirketin 3 haftalık Bitcoin karı, geçtiğimiz yıl elde ettiği toplam net karı geçti. Böylece elektrikli otomobil üreticisi sadece elektrikli otomobillerinden değil, kripto para yatırımından da yüksek bir kar elde etti.

Tesla

YAKINDA BİTCOİN İLE ÖDEME ALACAK

Tesla, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımını yaptığında, Bitcoin'in yakında ödeme sistemlerine entegre edileceğini de duyurmuştu. Bunun ne zaman gerçekleşeceği ise bilinmezliğini koruyor. Öte yandan Tesla'nın sahibi Musk, hem Dogecoin hem de diğer kripto para birimleri hakkında, Twitter hesabı üzerinden tweetler atmaya devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
bitcoin falan hikaye hayali
ELBETTE DİJİTAL PARA İLE KÖŞEYİ DÖNDÜ.BOŞUNA REKLAMINI YAPMADI.MİLLETİ BÖYLE KEKLİYORLAR. ÜLKEMİZE GELİNCE BUNA BENZER DURUMLAR OLUYOR.MİLLETİ BORSAYA ÇEKMEK İÇİN ELLİ TAKLA ATILIYOR.BORSA ÇIKACAĞI GÖRECEĞİ SEVİYELERİ GÖRDÜ.HİSSELER ÇOK PAHALLI.1.270 SEVİYELERİNE GERİ ÇEKİLMELER GERÇEKLEŞİRSE ALINABİLİR.DÜŞÜŞLERİ GÖRMEK LAZIM.TÜRK MİLLETİ BİLDİĞİNDEN ŞAŞMAMALI.EN GARANTİ.BANKA FAİZLERİ. % 17 EN TEMİZİ.DOLAR,EURA ÖZELLİKLE ALTINDAN ŞAŞMAYIN DERİM.ALTIN BU SEVİYELERDEN ALINIP 4-5 SENE BEKLENİRSE 5-10 MİLİ ÇIKACAKTIR.
eskidenmis altin kardesim. gelecek dijital paralarda artik. altina bel baglamak eskidendi. simdi kriptolar her ay degerine deger katiyo. cunku kullanici sayisi git gide artiyo
@eray0007 dunyada altın savaşları başladığında göreceksin altının değerini.altın aya gidecek kripto para yere düşecek
Elle tutulmayan şey yoktur. Dolayısıyla geçici bir kazanç uzun dönemlik bir hüsrandır.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler