FİNANS

Kripto para piyasasında büyük çöküş: Bitcoin ve alt coinler çakıldı

Kripto para birimlerinden en büyük işlem hacimlisine sahip olan Bitcoin’in son 24 saat içerisinde 10 bin dolar düzeyinde düşüş yaşaması birçok alt coinin de çakılmasına neden oldu.

Kripto para piyasasında büyük çöküş: Bitcoin ve alt coinler çakıldı

Kripto para birimlerinden en büyük işlem hacimlisi Bitcoin, bugün sabah saatlerinde üç haftanın en düşük seviyesi olan 52 bin dolara kadar düştü. Son 24 saatte rekor tazeleyen Bitcoin 64 bin dolara kadar çıkmış ve 24 saat içerisinde 10 bin dolardan fazla değer kaybederek birçok coinin çakılmasına neden oldu. Kripto para piyasasının gidişatını belirleyen Bitcoin’in düşmesinden etkilenen birçok alt coin de ise yüzde 30’lara varan değer kaybı yaşadı.

ALT COINLER DE ÇAKILDI

Bitcoin’in değer kaybetmesi birçok alt coinin de çakılmasına neden oldu. Etherum yüzde 11’den fazla değer kaybederken, XRP (Ripple) yüzde 17 düşüş kaydetti. Litecoin yüzde 17, Dogecoin yüzde 26 değer kaybı yaşadı. Bitcoin’in düşmesinden etkilenen birçok alt coin de ise yüzde 30’lara varan değer kaybı yaşadı.

SON 24 SAATTE 9 MİLYAR DOLAR LİKİTİDE EDİLDİ

Piyasadaki güvensizlik ve Bitcoin’in ani düşüşleriyle birçok yatırımcı pozisyonlarını likidite etti. Bitcoin’nin sert düşüşüyle güvensizliğin neden olduğu kripto para piyasasında son 24 saatte 9 milyar dolar değerinde pozisyonun likidite edildiği söyleniyor.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
tamamen çökse de etrafımızda ki coincilerin sesi sussa herkes bitcoin danışmanı kesildi başımıza
nerde şu bizim kime kaça satıldığı ne hikmetse merkez bankamiz tarafından kayda alınmamış 128Milyar Dolar. Kimlere kaça satıldı, acaba yandaş firmalara ucuza verilmiş olabilir mi? Burnuma kötü kokular geliyor
millet 3-5 kuruş para kazanmaya çalışıyor senin kafan basmiyosa basanlara laf etme
evet düşüş yaşadı . şimdi toplama zamanı .
alım için iyi bir fırsat diyorsunuz
kara para aklanıyor dedi ABD iş bu noktaya geldi
Geri Dön