Araç alacaklar dikkat! Uzman uyardı: Normalleşme ile ikinci el araç piyasası hareketlenecek!

İkinci el araç piyasasında son durum yorumları uzmanlardan gelmeye devam ediyor. Mersin Oto Galericiler Sitesi Başkanı Murat Koçaçoğlu, yaptığı açıklamada normalleşmenin ikinci el araç piyasasını hareketlendirebileceğini söyleyerek alınan kararlardan umutlu olduğunu açıkladı. Koçaçoğlu, ikinci el otomobil alacak vatandaşlara da bazı uyarılarda bulundu.

Kademeli normalleşme açıklamalarının ardından ikinci el araç fiyatları düşecek mi araştırılıyordu. Mersin Oto Galericiler Sitesi Başkanı Murat Koçaçoğlu yaptığı açıklamada, ikinci el araç piyasasının düşüşe geçmesiyle piyasaların hareketlendiğini belirtti. Koçaçoğlu, dolandırıcılara karşı vatandaşları uyararak araçlarını yetkili bayilerden almasını istedi. İşte ikinci el araç piyasasında son durum...

Salgın döneminde geçen yıl vatandaşların toplu taşımadan kaçınmak için otomobil almaya yönelmesi ve haziran ayında kamu bankalarının uygun faizle başlattığı kredi kampanyasıyla birlikte ikinci el piyasasında ciddi bir talep ve fiyat artışı yaşandı. Ancak yeni yılla birlikte ikinci elde fiyatlar düştü. Kurlardaki düşüşle birlikte bazı araçlarda yüzde 20-25’e ulaşan fiyat değişimleri yaşandı. İkinci elde piyasa hareketlenirken, oto galericilerden dolandırıcılık uyarısı geldi. Mersin Oto Galericiler Sitesi Başkanı Murat Koçaçoğlu, vatandaşların araçlarını yetkili bayilerden almasını istedi.

İkinci el araba fiyatları düşüyor mu? Fiyatlar yükselir mi? Şimdi araba alınır mı 2021? İkinci el araç piyasasında son durum

‘NORMALLEŞME İLE İKİNCİ EL ARAÇ PİYASASI HAREKETLENECEK’

İkinci el araçların fiyatlarının normale döndüğünü belirten Koçaçoğlu, "Fiyatlardaki artışın ardından düşüş yaşanması normal. Fiyatlar normal seyrine geldi. Araç alım satımı yapılabilir şu an. Otomotiv sektörünün tümünde düşüş söz konusu. Koronavirüs salgını nedeniyle toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen vatandaşlar, araç alım satımını canlandıracak. Normalleşme ile beraber piyasa daha da hareketlenecek” dedi.

İkinci el araba fiyatları düştü mü, yükselecek mi? Şimdi araba alınır mı? 2021 ikinci el araç piyasasında son durum

‘İKİNCİ EL OTOMOBİL, YATIRIM ARACI HALİNE GELDİ’

İkinci el otomobil sektörünün şu an bir yatırım aracı haline geldiğini ifade eden Koçaçoğlu, "İnsanlar döviz gibi araba alıp ellerinde bulunduruyorlar. Dövizde yaşanan artış ve düşüşler gibi ikinci el otomobillerin de fiyatların değişkenlik göstermesi normal. Bu da araçların fiyatlarının artmasında bir etken” diye konuştu.

İkinci el araç piyasasında son durum ne? Şimdi araba alınır mı 2021? İkinci el araba fiyatları düştü mü, yükselecek mi?

İKİNCİ EL ARAÇ DOLANDIRILICIĞI

Vatandaşları dolandırıcılığa karşı uyaran Koçaçoğlu, şunları söyledi:

"Vatandaşlar internet üzerinden araç alımı yaparken, yetki belgesine dikkat etsin. Bu belgeye sahip olanlar devletin denetiminden geçmiş işletmelerdir. İnternet üzerinden alım yapılırken dolandırıcılık yapılıyor. Alıcı olan kişilerin tercihleri, bu durumu belirleyecek. Piyasa fiyatının altında araç buldum diye sevinenler dolandırılmaya müsait. Öncelikle yetki belgesi olup olmadığı kontrol edilmeli. Kaç yıldır sektörde oldukları, iş yerlerinin kaldırım üzerinde mi yoksa oto galerici sitesinde mi bakılmalı. İkinci el araç alacaklar öncelikle TSE belgeli firmadan ekspertiz yaptırsınlar. Artık araç alım satımında garanti veriliyor. Bu da alıcıyı koruyor.”


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 76 yorum
2020 model arabayı sıfır 245000 tl ye aldım 2019 model 40000km deki aynı lansman araca 265000tl istiyor sarı sayfalardaki satıcılar bankada faiz artık yüzde2 bitti memeleketin kerizi fiyatlar gerçekten inse hareket gelir satışa
Marka ve model de yazarsanız daha inandırıcı olursunuz. Yoksa okuyanı da kandırır telaşa suruklersiniz. İlanlarda olan pahalı veya ucuz varsa ifşa edin. Satıcıya da alıcıya da doğru yolu gösterin. Miş, Muş yapmayın gerekirse ilan numarası veya bayii adı verin eğer yazdıklarınız doğru ise. Piyasayı takip şart.
@isci71 sen ne zırvalıyorsun trova sırf yorum yapmak için yorum yapma adamhaklı herkes uçuk fiyatlar yazmış
@isci71 anlatılan görmediğimiz şey değil gir bak görürsün zaten önemli olan sıfırından pahalı olan yeni modeller değil bence araçların tamamında 10 yaşındaki araç 8 yaşındayken yani 2019 da 70/80 binken şimdi 150/180 bin bandında hakeza 30/40 yaşında araç 8/15 bin bandındayken şimdi 30/50 bin bandında peki benim kazancım asgari ücretti neydi ne oldu, benim kazancımda 10 bine çıksaydı bende dönüp derdin ki kardeşim fiyatlar arttı ama bizde ona göre kazanmaya başladık, şimdi ben sıfır passat fiyatına 10 yaşında araç alabiliyorum ancak, onuda alamıyorum yaa neyse..
Fahiş bedellerle araç satışını boykot edelim... Ötv nin kaldırılması lazım... Halk talep etmezse zaten zorunlu olarak fiyatlar düşecek... Üç-beş galerici ağzıyla fiyatlar uçuk rakamlar oluşmamalı... Ayrıca Ticaret Bakanlığı serbest piyasa ekonomisi adı altında vatandaşın dolandırılmasını gözardı etmemeli... Tamamen kontrol bakanlığın gözetiminde olmalı... Bir ürünün ortalam fiyatı değeri olmalı...Kim kimi kandırırsa kazanır diye bir mantık olmamalı... Denetim kontrol arttırılmalı...
siz normale dönünce alırız ????
aynen onlar normale dönünce aliriz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler