FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İkinci el otomobil fiyatları düştü: İşte şubat ayı verileri!

Aralık ayından bu yana yaklaşık olarak yüzde 3 oranında düşen ikinci el araç fiyatları düşmeye devam ediyor. İkinci el araçlarda marka sıralamasında, en çok ilan verilen marka ise Renault Clio oldu.

İkinci el otomobil fiyatları düştü: İşte şubat ayı verileri!

Geçtiğimiz aralık ayından bu yana düşüşe devam eden ikinci el otomobil fiyatlarında düşüş trendi sürüyor. İkinci el araç fiyatları aralık ayından bu yana yüzde 3'e yakın düşüş gösterdi. İşte ikinci el araçların şubat ayı verileri...

İKİNCİ EL ARAÇ FİYATLARINDA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

sahibinden.com’dan yapılan açıklamaya göre, şubat ayı verilerine göre ilk defa Aralık 2020’de düşüş gösteren satılık otomobil ilan fiyatları, şubat ayında da düşmeye devam etti. Böylece aralık ayından bu yana ilan fiyatları yüzde 3’e yakın düştü. Şubat ayının bir diğer öne çıkan başlığı ise daha genç otomobillerin ilan sayısındaki artış oldu.

Şubat ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Otomobil olurken Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Ticari Araçlar ve Motosiklet, Otomobil ilanlarını takip etti.

Marka & Model'de en çok ilan verilenler sıralamasında ilk iki Renault – Clio (yüzde 4,6) ile Volkswagen – Passat (yüzde 4,5) olurken Opel – Astra (yüzde 4,1) bir üst sıraya yükseldi. Sıralamada ilk üçü Renault Megane (yüzde 4) ve Ford Focus (yüzde 3,9) takip etti. Şubat ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası ise yine Nissan oldu.

EN FAZLA 2016 MODEL OTOMOBİL İLANI VERİLDİ

sahibinden.com’un şubat verilerine göre en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan otomobil ilanları verildi. Geçen aya göre en çok ilanı verilen otomobiller bir yaş daha gençleşti ve liderlik 2016 (yüzde 8,5) model otomobil ilanlarının oldu.

Tüm ilanlar arasında, araçların yüzde 37’si 0-100 bin kilometre aralığında yer aldı. 100-150 bin aralığındaki araçlar ise ilanların yüzde 25,1'ini oluşturdu.

Otomobil ilanlarının yüzde 25,4’ü ise 50 bin - 100 bin TL aralığında satışa sunuldu.

sahibinden.com’da, ilan bakanlar şubat ayında da en çok Renault (yüzde 11,5), Volkswagen (yüzde 11,4), BMW (yüzde 8,9), Mercedes - Benz (yüzde 7,7) ve Fiat (yüzde 6,5) marka otomobillerle ilgilendi.

Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelenirken, ilanlara ortalama bakılma süresi 10 dakika oldu.

AA


Anlık Borsa


En Çok Aranan Haberler