FİNANS

'Volkswagen, Türkiye'de fabrika kurmaktan vazgeçti'

Volkswagen'ın Türkiye'de fabrika kurmama kararı aldığı öne sürüldü. Otomotiv sektörü dergisi Automobilwoche, haberini adını açıklamadığı Volkswagen kaynaklarına dayandırdı.

'Volkswagen, Türkiye'de fabrika kurmaktan vazgeçti'

Şirket, geçen Ekim'de Türk Ordusu'nun Suriye'de gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtı nedeniyle tepki almasını gerekçe göstererek Türkiye'de yapmayı planladığı yatırımı ertelemişti.

Volkswagen şirketinin sözcüsü, Ekim'deki açıklamasında fabrikanın açılışının şirketin itibarına zarar verebileceğini söyledi; "Bölgedeki durumu büyük bir kaygıyla izliyoruz" demişti.

Volkswagen'den 'iptal kararıyla' ilgili henüz açıklama yapılmadı.

Volkswagen, Ekim'de Manisa merkezli Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.'yi kurduğunu açıklamış; şirketin sermayesi 943,5 milyon TL olarak belirtmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
Her konuda çok pasif kalıyoruz. Derhal Wolksvagen firmasına ait bütün araçlara ambargo kararı alınmalıdır. Gerekirse bütün Alman firmalarına ama yapamıyoruz. Bütün AB üyelerine bundan sonra tek bir maske bile giderse kesinlikle oy vermeyeceğim.
insanlıkla ticareti siyaseti karıştırmayın siz Avrupa üretimi araç kullanmayın bu araç Türkiye'de birleştirince türk malı olmuyor
@orh.zfr Öyle bir maddi olanağın varmıki. Sanayicilerinin çoğu yurtdışına çalışıyor ve yurtdışı pazarının belki %80 inini ABD ve Avrupa oluşturuyor onlarda sana bir ambargo uygularsa ne yapacaksın. Düşündün mü hiç? Hersene açık veren bir ekonomin varken yurtdışından gelecek dövize muhtaçsın
vah vah.
yerli otomobil korkutmuş olmasın :)
birde biz araba almaktan vaz gecsek onlardan
Geri Dön