UNWTO: Turist hareketleri 2020'de yüzde 80 düşebilir

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), Covid-19 pandemisi nedeniyle iptal edilen turlar ve seyahat kısıtlamaları nedeniyle, 2020 yılında küresel düzeyde turist hareketlerinin yüzde 60 ile 80 arasında düşebileceği uyarısı yaptı

UNWTO: Turist hareketleri 2020'de yüzde 80 düşebilir

UNWTO verilerine göre, yılın ilk çeyreğinde küresel düzeyde turist hareketleri yüzde 22 düştü ve bu düşüş özellikle küresel düzeyde seyahat kısıtlamalarının büyük ölçüde uygulamaya koyulduğu Mart ayında yüzde 57 düzeyine yükseldi.

Bu veriler ışığında, 2020 yılında uluslararası düzeyde toplam 850 milyon ile 1.1 milyar kişi dolayında bir turist kaybının yaşanacağının belirtildiği UNWTO raporunda, bunun da toplam 910 milyar dolar ile i.2 trilyon dolar arasında bir turizm geliri kaybının beklendiğine dikkat çekildi.

UNWTO, bu varsayımların aynı zamanda turizm sektöründe 100 ile 120 milyon kişinin işini kaybedeceği anlamına geldiği uyarısı da yaptı.

KAYNAK:DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Pandemi geçene kadar güneş, deniz kumsal ağırlıklık olan turizm’in aksıyacağı bir gerçek.. Onun yerine ülkerin kültürel turizm internet tabanlı VR müze gezme, detaylı bilgi verme hizmetleri gelişebilir.. teknolojik turizm gelişebilir.. Çok deniz, kumsal istenlerde güneş yerine solarim cahizi ve deniz yerine küvet yardımcı olabilir...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler