FİNANS

YHT seferleri yarın (20 Mart) tekrar başlıyor: İşte açılan YHT seferleri listesi!

Koronavirüsten dolayı geçici olarak YHT'nin birçok seferi durdurulmuştu. Yarından itibaren durdurulan YHT seferleri, HES kodu şartıyla tekrar açılacak. Buna ek olarak YHT sefer sayısında da artış yapılacak. İşte tekrar açılan YHT seferleri listesi...

YHT seferleri yarın (20 Mart) tekrar başlıyor: İşte açılan YHT seferleri listesi!

Orta mesafedeki şehirler arasında yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen bölgesel tren seferleri, 20 Mart itibarıyla yeniden başlayacak.

YHT SEFERLERİ BAŞLIYOR

AA muhabirinin, TCDD Taşımacılık AŞ'den aldığı bilgiye göre, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında orta mesafedeki şehirler arasında gerçekleştirilen bölgesel tren seferlerine ara verilmişti. Yarın yeniden başlayacak seferler kapsamında yolcuların güvenli ve sağlıklı yolculuk etmelerini sağlamak amacıyla her türlü tedbir alındı.

Bölgesel trenlerde seyahat edecek yolcular, HES kodunu ibraz ederek trenlere binebilecek. Trenler sefer öncesinde dezenfekte edilerek hizmete sunulacak. Tüm hatlarda olduğu gibi bölgesel trenlerde de yolcuların sosyal mesafeyi koruması, el hijyenine dikkat etmesi virüsün yayılmasının önüne geçilmesi yönünden önem taşıyor.

YARIN HİZMETE BAŞLAYAN YHT HATLARI LİSTESİ:

Kapıkule-Halkalı, Adapazarı-Pendik, Ankara-Polatlı, Zonguldak-Karabük, Manisa-Alaşehir, Eskişehir-Afyonkarahisar, Eskişehir-Kütahya, Mersin-Adana, Mersin-İslahiye, Mersin-İskenderun, Sivas-Divriği, Erzincan-Divriği, Kars-Akyaka, Aydın-Denizli-Söke ile Basmane'den Ödemiş, Denizli, Aydın, Uşak, Alaşehir ve Tire'ye giden hatlar. Batman-Diyarbakır hattında işleyecek bölgesel tren ise 22 Mart'ta seferlerine başlayacak.

YHT SEFER SAYISI ARTIRILIYOR

Ankara-İstanbul-Ankara hattında günde 8 olan YHT sefer sayısı ise 22 Mart'tan itibaren 10'a yükseltilecek. Ankara'dan saat 12.00, Söğütlüçeşme'den saat 12.20'de hareket edecek YHT'ler, Eryaman, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik ve Bostancı istasyonlarından yolcu alacak.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
YHT ve bölgesel seferler için iyi haber, ama anahat uzak mesafe trenlerine ne oldu?Efsane Mavi tren veya Toros, Doğu, Kurtalan, Karaelmas ekspresleri artık yok! “Pandemi bahane, trensiz Türkiye şahane” maalesef. Özelleştirilecekse de neyi bekliyorlar ki?
Tamam eski trenler 20 saatte bir yere varamazdı, ama olsun yine de talep var. Bir kere zaman derdi olmayan için en ucuz seçenek. Sonra yemekli vagonda karlı dağları izleyerek iki çay veya bir içki içilebilecek başka ulaşım aracı var mı? Güzel yıllardı...
Bölgesel trenler örneğin uşak basmane bu tren her yerde ağaç görse duruyor her köyde şehirlerde bucaklarda kasabalarda duruyor ucuz olduğu için tıklım tıklım malum nerden bulaştı bilinmeyecek ve taşınacak Pek sağlıklı değil ama yanlış gibi geliyor
Geri Dön