6 ay doğum izni için geri sayım başladı

Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 6 ay doğum izni çalışmasıyla ilgili merak edilenleri yanıtladı.

6 ay doğum izni için geri sayım başladı

Kanal 24 ekranlarında canlı olarak yayınlanan programda doğum izni ile ilgili soruları cevaplayan Faruk Çelik, gelinen son noktayı, yapılan çalışmaları ve gelişmeleri anlattı..

Çelik, doğum izni için şunları söyledi; Geçtiğimiz günlerde Ekonimi Koordinasyon Kurulu'nda (EKK) bir toplantı yaptık. EKK'da konuşulan tüm konular ve alınan kararlar sunum haline getirildi. Sunumda öncelikle yer alan konuların başında kadın istihdamının artırılması, sağlıklı nesillerin yetişmesi güçlü aile konumunun korunması esaslarına dayanması ve teşvik geliyor. Doğum izni konusunun çok boyutlu yönü var bunları değerlendirdik. Kısa süre sonra Başbakan'a sunacağız.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
yeter artık çıkacaksa çıksın artık ne izinmiş bu kadar mı zor çıkarmak 2 senedir uzadı uzayacak perişan ettinniz bütün hamile anneleri anneler gününden önce çıkarın da millet nefes alsın
Milletvekili maaşlarına 5 dakikada oylatan hükümet ,işçi bayanların doğum iznini 6 aydır onaylayamadı.
Millet vekili maaşlarına zam yapılsa aynı gün çıkar ne yasaymış ya çocuk doğdu askere gidecek bunlar hala yasa çıkarma sevdasında :))))
Çıkaracaklar da bu yasayı altı ay evi tek başına erkek nasıl geçindirecek???
6 AY ANNE MAAŞ ALINYPR MERAK ETME
gündem değişti bu sene zor meclisin kapanmasına 2 ay kaldı.. Hayatta yetişmez :(
BELKİDE HİÇ ÇIKMAYACAK.ARADA KENDİLERİNE ÇIKARDIKLARI KIYAK YASALARA KARŞILIK DİKKAT DAĞITMACASI.BENİM İKİZLER DOĞMAK ÜZERE BUNLAR DAHA YASA ÇIKARACAK.BİR DE MİLLET VEKİLLERİ DEVLET BÜTÇESİNDEN AKRABA DÜĞÜNLERİNDE ALTIN TAKACAKLARMIŞ.BİZE DE BİR ÇEYREK YOLLARLAR BELKİ OY VERELİM DİYE, NE DE OLSA CEPLERİNDEN ÇIKMIYOR.DOĞUM İZNİNİ UZATMADAN,UZAYACAK VAADLERİ VERMESİNLER.BURNUMUZDAN GELDİ.BİZİM ÇOCUKLARIMIZA EĞİTİMLİ DADILAR DEĞİL,KİŞİSEL TEMİZLİĞİNDEN YOKSUN,ANCAK OKUMA YAZMAYI SÖKMÜŞ CAHİL KADINLAR BAKIYOR.BÖYLE AYDIN TOPLUM NASIL GELİŞECEK SORARIM?
Bu hükümet şirinlik yapacam diye yakında kadınları kimse işte çalıştırmayacak,yavvv olur mu 6 ay sonra, bir bayan doğum yaptımı 2 sene işe gelmiyor....!
Burada şu hususu vurgulamak gerekmektedir. Şuanki yapı itibariyle Meclis AK Partinin egemenliği altındadır. Hem genel kurul hem de komisyonlar AKP'nin sayısal çoğunluğuna göre oluşturulmuştur. Dolaysıyla muhalefet veya bağımsız milletvekillerince verilen bir kanun teklifinin yasalaşma ihtimali çok düşüktür. Bu husus AKP'nin grup başkanvekili ve ihtisas komisyonu başkanı olmayan vekilleri için de geçerlidir. Ancak AKP Grup Başkanvekilleri veya İhtisas komisyonu başkanları (Sayısal çoğunluktan dolayı tüm ihtisas komisyonu başkanları AKP'lidir) tarafından verilen Kanun teklifleri Kanun tasarıları
Diğer Haberler