Emekliye fark ücreti şubatta

Emekli, malullük, dul veya yetim aylığı alan kişilere SGK’dan müjde geldi. 1.9 milyon kişinin aylıklarında oluşan fark şubat ayında ödenecek.

Emekliye fark ücreti şubatta

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği açıklama dün Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) geldi. Emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan kişilerin aylıklarında oluşan fark tutarları şubat ayı içinde ödenecek.

Ödemeler aylık alınan günde

SGK’dan yapılan açıklamaya göre emekli, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 923 bin 851 kişinin, 1 Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerine gönderilecek. Bu kişilere şubatta aylık almakta oldukları gün itibari ile ödeme yapılacak. SGK’nın açıklamasında aylıklarını üçer aylıklar halinde alanlardan birinci grupta olanlara ocak ayı olmak üzere 1 aylık tutarında, ikinci grupta olanlara ocak, şubat ayı olmak üzere 2 aylık tutarında, üçüncü grupta olanlara ocak, şubat ve mart ayı olmak üzere 3 aylık tutarında, aylıklarını birer aylık olarak alanlara ise ocak ayına ait 1 aylık tutarında aylık farkı tahakkuk ettirildiği belirtildi.

Çelik: 37 bin kişiden 14 bini malul çıktı

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1 Ocak-30 Kasım 2012 tarihleri arasında, 37 bin 300 kişinin malulen emeklilik talebinde bulunduğunu belirterek, yapılan değerlendirme sonucunda 14 bin 81 vatandaşın çalışma gücünü kaybettiğini söyledi. Çelik, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek’in 2013 yılı Bütçe Kanunu’nun TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi sırasında yönelttiği soruyu yazılı olarak yanıtladı. Bakan Çelik “Maluliyet kararı verilebilmesi için kişinin hastalığı nedeniyle bir işi yapamaması veya yürütememesi gerekir” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Yiğitlerim benim,30ila 60 Lira arası zam yaptılar ya.....Havalarından yanlarından geçilmez.Kendileine 3000-4000 tl.Memur emeklisine 30-40 lira....Eh bu dünya size de kalmaz.
Memur emeklileri için Toplu sözleşmenin (yapılan anlaşmanın) ikinci yılı .yapılacak zammın oranıda belli . %0.012 olan enflasyon farkı Şubata kalabilir bu anlaşılır.Ancak %3. olan maaş zammı ocak yerine neden şubatta anlayabilen varmı? Bir ay daha devletin kasasında kalırsa devlet zengin mi olacak .Üçkuruşluk zammıda geç verip emekliyi mağdur ettiniz ya gözünüze dizinize dursun .Asıl memur, emekli düşmanı Maliye Bakanı değişmeliydi.
Ne müjde be.YAŞASIN HOYUKLAR.
MALİYE BAKANI İSTİFA.EMEKLİ MEMUR
İsviçre bankalarında hesabı olanlar emeklinin halinden anlayamazlar.
EMEKLİNİN 3 KURUŞUNU NE KADAR FAZLA KULLANIRSAK KAR SAYAN BİR ZİHNİYETE GİDİN ÇİFTER OY ATIN.
EMEKLİ FIŞKIYI KARIŞTIRDI.NASIL OY VERIRMISINIZ.ÇOK GÜZEL AFERİM BAŞBAKANA...
siz oy vermeye devam edin... size az bile...
Ne müjdesi ya.Haberleri abartıyorsunuz. Sanki sadaka veriyorlar. Durmak yok yola devam...
Diğer Haberler