Emniyet’ten sürücülere kritik uyarı

Emniyet Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren otoyollarda araçların seyri sırasında ortalama hızlarının tespit edileceğini ve ihlali bulunanlara cezai işlem uygulanacağını açıkladı.

Emniyet’ten sürücülere kritik uyarı

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, protokol kapsamında; araçların otoyollarda giriş yaptığı HGS/OGS noktası ile çıkış yaptığı HGS/OGS noktası arasında kat etmiş olduğu mesafe ve süre bilgilerinden araçların ortalama hızlarının tespit edilerek yasada belirtilen hız limitlerini aşan araçların tescil plakalarına Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddesi uyarınca trafik idari para cezası tatbik edilmesi mümkün olacak.

1 TEMMUZ 2017 TARİHİNDEN İTİBAREN UYGULANMAYA BAŞLANACAK

Türkiye genelinde 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak olan bu sistemle; sürücülerin otoyollarda kullandıkları araç sınıflarına tanınan hız limitleri üzerinde araç kullanmaları ve bu nedenle gerçekleşen kazaların sonuçlarının ağırlaşmasını önlemek, egzoz emisyonlarının doğaya verdiği zararı en aza indirmek, aşırı hıza bağlı yüksek yakıt sarfiyatının ithalat üzerindeki yükünü hafifletmek amaçlandığı kaydedildi. Sistem Ankara-İstanbul, İstanbul-Edirne, İzmir-Aydın, Niğde-Şanlıurfa, Adana-Mersin ve Adana-Şanlıurfa otoyollarında eş zamanlı olarak 01 Temmuz 2017 tarihinden itibaren başlayacak.İHA

MEVCUT HIZ SINIRLARI ŞU ŞEKİLDE

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Tabi her 100 mt rede radar da koyun 100 metrede ceza da yazın Yetmez ama evet hatta insanların evine de dinleme cihazı da koyun hani ilerde suç işlerlerse kara kutularına bakarsınız
Güzel bir uygulama olur, ancak yol üzerindeki tesislerde geçirilen süre nasıl çıkarılacak
devlet baba kendin araçla giderken tüm yolları kapat , emniyet şeritlerini istediğin gibi ihlal et , önündeki aracın tamponuna yapış sellektörü yap sireni çal sonrada vatandaşa trafik kurallarına uy de!!vatandaş almış altına 300.000 euro - 280 km ibrelik araba diyorsunki 120 km ile git.nah gider.
televizyonlarda bunu iyice anlatın o zaman kardeşim bilgi vermeden ceza mı olur
Önce bunun 1.veya 2 yıl eğitimini vermeniz lazım
otobanda araç kullanmayın deyinde tam olsun bu iş 110 ile gidecek olduktan sonra ne işim olur benim oto banda kardeşim
Tulumbaya su lazım
İthalat yükünü düşüneceğinize,vergiyi nasıl düşürürüz diye düşünün.Bir üründe %60 vergi varsa vay halimize... BİRDE SORMAK LAZIM TOPLANAN BU VERGİLER NEREYE GİDİYOR. Köprü,yol,raylı sistem,hastahane,havaalanı gibi yapılar YAP İŞLET DEVRET MODELİYLE YAPILDIĞI İÇİN DEVLET PARA HARCAMIYOR.EĞİTİM DERSEN ZATEN SIFIRIN ALTINDA.. HEP ÖZEL OKUL TEŞVİK EDİLİYOR.. O HALDE BU VERGİLER NEREYE GİDİYOR....
Olur olur güzel olur ... Ceza kesmek için bahane üretiyorlar ya
Eveeeet ! Çok iyi bir uygulama hatta radarları saklamak lazım hatta uyarı levhası olmasın çünki görünce dikkat ediyor vatandaş ceza kesilemiyor. Köprü geçişleri ve Benzinin Litre fiyatı çok ucuz. Buradan tüm yetkililere sesleniyorum hepsine topluca Zam yapılsın lütfen. Benzin en az 7 tl olmalı. Elektrik su doğal gaz da çok ucuz Durmak yok zam a devam.
Tesis'de verilen iki ihtiyaç molasına bakar her şey :) Şahsen ben urfa'dan giriyorum otoyola,adana'dan çıkıyorum. (ortalama 370km)
şehirler arası 110 bölünmüş yollarda 130 otobanda 140 olmalı 1980 ile şimdiki arabalar bir mi 90 nedir abi şimdiki arabalara
Devletin vatandaşını,doğayı düşündüğü bir olay değil bu.Hazineye sıcak para akışını artırmakla ilgili olmalı.Buradan gelecek para ne olacak,devlet bu kadar düştü mü?diyenlere de evet,bu kadar düştü denir.
değeri 25bin tl'lik dandik bir arabam var, kasko, trafik, mtv yıllık masraf 3binTL. daha bunun içinde yıllık bakım, yakıt vb yok. yani arabaya elimi sürmesem araç bedelinin %12si kadar, veya 2 aylık asgari ücrettten fazla gaspa uğruyorum. yapımında emeği geçmiş herkese selamlar, esas duygularımı yazmadım onların hesabını vakti gelince soracağım.
ben motosikletim ile acil ilaç yetistiriyorum benimde hizimi olcecekmisiniz hayat kurtariyoruz bunu nasıl yapacağız
ver mehteri
o zamn araçlardaki katranı 120 yapın niye 220 280 yapıyosunuz adam çıkmış tv de diyoki araç kaza ve yakıtı düşük tutmak için bunu yapıyruz milleti kandırın başka bişey yapmayın
Krdeşim siz ilk önce size ve adamlarınıza ait olan harfiyat kamyonlarına çare bulun...Adam bir elinde telefon 100 den sollama yapıyor.Nede olsa kaza olsa o sag çıkacak...
Otoban yapmışsın hız sınırını da koymuşsun. Kurala uymazsa cezasını yer. Sabit ve gezer radarlar her yerde, sadece otobanda değil ki.. Bu kadar insanlara kurallar ve cezalarla dolu bir hayat sunmanın anlamı ne olabilir?
Şuan hiçbir taksi reno veya fıat gibi çakmalar hariç 150de bile banamısın demiyor yani hız çogu yerde kusursuz kazalar direk insan hatası. Adam işaretlere dikkat ederse yorgun uykusuz olmazsa hayattan dalgası yoksa rahat 150km gider gelir..Zati kaza yapan araçlar %89 ile buyuk araçlar..
milletin cebindeki parayı alabilmek için herşeyi yaparsınız siz be.radarınızın da hgs ve ogs nizin de ......
2 GRAM ASFALT DÖKMÜŞLER ONUDA VATANDAŞTAN ÇIKARACAKLAR
işiniz gücünüz millete ceza kesmek vatandaşın canını yakmak vatandaşa hizmet edeceniz hizmet!!!!
OTOYOLLARLA KALMAZ VE KAMUSAL ALANLARDA DA KURAL VE SAYGI RUTİN HALE GETİRİLEBİLİR UMARIM.
böyle yaparsanız millet 150 ile gider en sonra oturur bir ara tesiste çayını yudumlar hesabı yapar sonra 30 ile gider gişelere doğru al sana hız hesaplaması. :)
Diğer Haberler