Paketlemeye standart getiriliyor

Tüketicilerin gramlar üzerinden yanıltılmasının önüne geçmek için düğmeye basıldı. Paketlemeye standart getirilecek. Kilogram fiyatı büyük yazılacak.

Paketlemeye standart getiriliyor

Hükümet; bakliyat ve yağ ürünleri başta olmak üzere küsuratlı gramlar üzerinden tüketicinin yanıltılmasının önüne geçmek için harekete geçti.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın hayata geçireceği yeni uygulama ile birlikte ürünlerin paketlemesine standart getirilmesi öngörülüyor. Ürünler 250, 500, 750 gram gibi hesaplanması kolay miktarlarda paketlenecek.

Ürün etiketlerinde yer alan kilogram fiyatı da gramaj da tüketicinin rahatça okuyabileceği büyüklükte yazılacak.

Bu sayede hem tüketici korunacak hem de gramaj eksiltilmesi yolu ile haksız kazanç sağlayan firmaların önü kesilmiş olacak.

[![](https://imgrosetta.mynet.com/file/2309354/640xauto.jpg)](http://finans.mynet.com/haber/detay/gundem/yatirim-soz-konusuysa-borsa-istanbul-hepimize-yeter-deutsche-bank-doviz-varantlari-bistde/132241/) [![](https://imgrosetta.mynet.com/file/2310025/640xauto.jpg)](http://finans.mynet.com/haber/detay/gundem/dijital-yatirimci-olmanin-zamani-geldi/133650/)

Kaynak: Takvim

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
ÇOK İYİ OLUR .BU KONUDA ÇOK DÜZENSİZLİKLER VAR STANDART OLUŞTURULMALI
1-3 Kg arası buçuklu, üzeri tam Kg. olsa iyi olur.
ama hacı hoca yapsın onlar hak yemezler bir tarihtede elif gıda vardı helal et satıyorlardı sonra yakalandılar ateşek eti satmaktan hah ha hah ha
her ürün için standart gramaj konulmalı. 320 gr.- 480. gr. ambalaj mı olur. Bu da tüketiciyi yanıltıyor. Örneğin Baharat 10-25-50-75-100 gr. gibi ambalaj Baklagil için 0,5 Kg.-1 Kg.-25 Kg.-5 Kg. g,b, standart getirilmeli.
Diğer Haberler